Storczyki sibeliusa

sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Dzień dobry.

Nasza nowa Pani Moderator jest w gorącej wodzie kąpana. W mmmmmmmarcu już się dopytywała, jak tam purpurata, a ja mmmmmmówiłem przecież, wielokrotnie, że sezon zaczyna się w MMMMMMMMMMMMaju! Jak rok temu i dwa lata temu kwitła w maju, to czemu w tym miałaby w marcu? Pochewki były już latem czy jesienią zeszłego roku.

No i żeby wreszcie przestała dreptać ze zniecierpliwienia, oto zdjęcia mojej "wiedźmy". Jak zapowiedziała, tak zakwitła, na dwóch pędach, skromne siedemnaście kwiatów (osiemnasty się niedorozwinął). Bałem się trochę przenawozić, to i z drugiej pochewki są mniejsze, albo to przez jej zaschnięcie, bo stała tą stroną nad grzejnikiem. Mierząc od podłogi do końca najwyższego płatka jest 70 cm. Kawałek kota i butelka półtoralitrowa dla porównania (a kot duży, osiem kilo waży). Zapach, że hej i okna otwierać. I, czego wcześniej nie zauważyłem, ma delikatnie fioletowo prążkowane wewnętrzne płatki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: katpio »

W O W nie wiem co lepsze - czy 8kg mielonka czy laelia :D Jak już pisałam przy Twojej moja purpurata to kopciuch i niegodna jej liści wycierać :padam: :padam: :padam:
No cóż, w tym roku pracuj nad 3-ma pędami :D
Nie wiem po czym to pudełko - ciastkach czy śledziach, ale strach pomyśleć co będziesz musiał zacząć jeść i w jakich ilościach, żeby weszła przy następnym przesadzaniu :u1: :u1: :u1:
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Bober »

sibelius pisze:skromne siedemnaście kwiatów
:padam_z_wrazenia: :padam_z_wrazenia: :padam_z_wrazenia: :padam_z_wrazenia: :padam_z_wrazenia:

Widok oszałamiający :D Spadła mi szczęka, dosłownie :D
Dawno nie widziałam tak pięknego kwitnienia :D
I w tym właśnie momencie, przez Ciebie i przez Katpiową, laelia purpurata wjechała na moją wishliste z piskiem opon :u1:

Częściej takie widoki, proszę! :D
Pozdrawiam, Pati!
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Niestety, to jak w tej piosence:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zYBansqvoSg[/youtube]
Awatar użytkownika
Krzysztof Gozdek
Mistrz
Mistrz
Posty: 161
Rejestracja: 17 lip 2014, o 08:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Leszno / Mazowsze

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Krzysztof Gozdek »

Kwitnienie kosmiczne :D
Zapytam się tylko ile ta dama ma lat, co niewątpliwie również związane jest z takim kwitnieniem :D
sibelius

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: sibelius »

Dama jest u mnie od sierpnia 2011r, kupiona jako zdolna do kwitnienia, bez śladów poprzednich kwitnień.
Przeliczyłem, i u mnie wypuściła siedem, a starych, licząc do najmniejszej widocznej, przy zakupie było sześć. Czyli tak średnio by miała osiem latek od wysiania?
Awatar użytkownika
iwka2
Znawca
Znawca
Posty: 589
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:41
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemstów k./Cieszanowa

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: iwka2 »

Witaj!
Ale CUDOWNE kwitnienie :0 :0 :0
Dałeś po oczach :V :V :V
Tak się zastanawiałam ,kiedy pokażesz zdjęcia i są :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
Powiem Ci,że moja też zakwitnie,ale ma tylko 5 pąków,to jej pierwsze kwitnienie.
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Iwona1905 »

Niesamowite kwitnienie, jestem pełna podziwu :padam: gratuluję :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: bichette »

Piękna, na takie kwitnienie warto czekać :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki sibeliusa

Post autor: Kasia_Ra »

Zgadzam się z przedmówcami, nic dodać nic ująć :D
ODPOWIEDZ