Kolorowe okno(a) Łucji.

Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Witajcie :)

Minęło troszkę czasu od mojego poprzedniego wpisu... Po remoncie pojechałam na zakupy i trafiłam na podłoże do storczyków w dobrej cenie 1,99za 5l opakowanie. Jako że już wcześniej je kupiłam i storczyki, które do niego przesadziłam mają się dobrze to zaopatrzyłam się w sporą ilość. W ubiegły piątek i sobotę zabrałam się za przesadzanie. Udało mi się wymienić podłoże niemal wszystkim moim storkom.
A teraz przechodzę do zdjęć ;)

Na początek zapowiadane kwitnące oncidium:

Obrazek

Obrazek

Postępy u Howeary

Obrazek

Sierpniowe nowinki, które troszkę ucierpiały bo nadawca źle zaadresował paczkę i nie dotarły do mnie a zostały mu zwrócone i ponownie przez niego do mnie wysłane. Tym razem paczka doszła, ale musiałam na nią czekać 9 dni. Przez to nie nacieszyłam się ich kwiatami :( Zdjęcia robiłam w dniu otrzymania paczki.

Oncidium Sharry Baby.

Obrazek

Obrazek

Dendrobium nobile Violet Fizz Luna (powinno mieć trzy kwiaty, ale przyjechało po kwitnieniu)

Obrazek

Oncidium o białych kwiatach z żółtym wzorkiem jakby "wężową skórką" - kupiony po kwitnieniu

Obrazek

Cambria

Obrazek

Obrazek

Cambria

Obrazek

Obrazek

Listonosz jednak tym razem dostarczył dwie paczki. W drugiej była już niektórym z Was znana katka przeze mnie nazywana Myszką.

Obrazek

Obrazek

Kiedy po remoncie wzięłam się za podlewanie storczyków zostałam przez jedno dendrobium mile zaskoczona takim widokiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz swoje pachnące buźki rozwinął Phal Liodoro

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to tyle na dzisiaj. Udanego wieczoru.
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Iwona1905 »

Łucjo gratuluję kwitnień dendrobium nobile i Liodoro :klaska: :klaska: :klaska: z zakupów najbardziej zazdroszczę katki,jest śliczna :*
Pozdrawiam Iwona
Paolka33

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Paolka33 »

Mój liodoro nie myśli o kwitnięciu.
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Iwonko dziękuję :*

Paolka daj mu czas do namysłu. Mój na początku coś tam wykluł i myślałam, że to pęd kwiatowy będzie, ale po tygodniu to cuś przestało rosnąć a nieco wyżej zaczęło wyrastać coś nowego, co okazało się być tym razem pędem kwiatowym :) Twój na pewno wkrótce poczuje ochotę do rozkwitu :)


A teraz informacja trochę z innej beczki...
Warszawa zaprasza na skromną choć bardzo kolorową wystawę storczyków w dniach 12-13 września do Ogrodu Botanicznego.

Obrazek

Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Iwona1905 »

Wybieram się jutro :D
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kasia_Ra »

Ale się u Ciebie dzieje, Łucjo :D
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: kasia74 »

Piękna catleya i jaka niespodzianka na dendrobium :super:
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Elżbieta »

Szczególnie podobają mi się dendrobia,a tę odontiodę to bym Ci zakorbiła :D .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Cześć wszystkim :)

Tak dawno nic tu nie pisałam i wklejałam... W każdym bądź razie zaglądam regularnie żeby być na bieżąco. Nie miałam zbytnio czasu aby bawić się w zmniejszanie i wklejanie zdjęć a czasem mi się po prostu nie chciało :P Dzisiaj nadrabiam zaległości aż od września więc i zdjęć będzie dużo i mojej pisaniny :gwizdać:

Bardzo dziękuję, że o mnie nie zapomnieliście i zaglądaliście tutaj :*

Co u mnie się działo przez ten czas...oczywiście w związku ze storczykami ;) Zajęłam się przesadzaniem. Obkupiłam się podłożem i dokupiłam doniczek xxl i kilka osłonek. Miałam sporo roboty, ale 95% moich storczyków ma świeże podłoże. Część się już odwdzięczyła kwitnieniem, część ma pędy kwiatowe, część oznaki pędów, inne nowe przyrosty a kilka wypróbowuje moją cierpliwość i stoi w miejscu :zły: Dobra o pączkach, kwiatach i innych będzie dalej a teraz zaległości.

Zacznę od wrześniowych zakupów internetowych u mojej ulubionej sprzedawczyni, która niestety coraz rzadziej ma stoczyki w sprzedaży :(
Jak wiecie lub zdążyliście zauważyć stałam się wielbicielką dendrobiowatych. We wrześniu wręcz opanowała mnie mania na dendrobia phal. i kupiłam ich 4. Wszystkie kwitły bardzo długo. Obecnie rosną ładnie w świeżym podłożu.

Obrazek

Ta poniżej ma olbrzymie jak na den phal kwiaty.

Obrazek

Ten wiśniowy mi się marzył. Obecnie zrzucił wszystkie liście. Kwiaty lekko pachniały czarną porzeczką. Zdjęcia nienajlepsze, ale nie łatwo było złapać jego kolor.

Obrazek

Ostatni miał ułamany pęd kwiatowy i ostał się jeden pączek. Rozkwitł, ale nie mogłam znaleźć zdjęcia, więc jest tylko bujna roślina. Jak znajdę to wkleję, chyba że się namyśli i zakwitnie ;)

Obrazek

Potem było przesadzanie i podlewanie. Liodoro i den nobile kwitły bardzo długo. W październiku pojawiły się pędy na oncidiach i jedno kwitnie do dzisiaj a pozostałe dopiero zaczynają.

Cudne oncidium kwitnące nadal. Pachnie ładnie. Zapach nie jest tak duszący/mocny/szpitalny jak przy twinkle:

Obrazek

Obrazek

Cambria, którą otrzymałam w marcu na urodziny (druga szykuje się do kwitnienia/niestety ułamałam pęd kwiatowy i zostały 4 pączki reszta jest w wodzie i mam nadzieję, że się rozwiną):

Obrazek

Obrazek

Cambria kupiona przekwitająca. Na pierwszym pędzie trzy kwiaty a drugi pęd jeszcze rośnie. Kolor bardziej buraczkowy/czerwona kapusta niż fiolet gdy ją kupowałam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oncidia twinkle. Wiśniowe szaleje a białe dopiero się rozkręca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z sfotografowanych zapowiedzi mam urodzinowe dendrobium nobile białe, które otrzymałam w tym roku od brata na urodziny.

Obrazek

Na koniec ludisia (ma kilka pędów, ale to zdjęcie najlepiej wyszlo)

Obrazek

Oprócz tego szykuje się phal.philadelphia, której pęd kwiatowy ułamałam latem i teraz mi wybaczyła i wypuszcza nowy. Przypuszczam, że liodoro też coś jeszcze wykluje. Jeszcze jedno oncidium już za kilka dni pokaże buźki. Reszta nobilaczków ma czas odpoczynku i przesuszenia. Na koniec zapowiedź dendrobium farmerii. Jak na razie ma dwa pędy, które przypominają małe szyszeczki. Już nie mogę się doczekać na kwiatki.

Jeśli chodzi o zakupy to w tygodniu dojedzie storczyk, na którego długo polowałam. Kolejna ślicznotka z listy chciejstw. Więcej o niej jak już będzie u mnie ;)

Pozdrawiam cieplutko :)
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Elżbieta »

Witaj Łucjo.
Piękne masz te dendrobia,a wiśniowe :gwizdać: marzenie . Cud miód :* . Dlaczego te dendrobia nie chcą u mnie rosnąć ;( !? Ale widzę,że i Onicidia Ci super kwitną. Moje Scharry Baby też niedługo pęknie. Ja bardzo lubię to Onicidium pachnące szpitalem,wiesz? Marzyło mi sięornithorhynchum,pachnące wanilią,ale nie mam miejsca :/ .
Masz super kolekcję ;) :super: .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
ODPOWIEDZ