Storczykowy parapet Kasi_B

jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: jus222 »

Piękna cambria. Nie znam jej nazwy, ale dgy ja pierwszy raz zobaczyłam, nazwałam ją: "kratkowana". Bo kratkę na kartce mi przypomina...

Śliczny Liodoro i krasnokwiat :klaszcze:
Awatar użytkownika
Kasia_B
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2012, o 10:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: Kasia_B »

nina1611, jus222 dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :*
Sezon grzewczy w pełni i wilgotność nie jest imponująca. Jednak storczyki są dzielne i dają radę.
Zamontowałam im próbną wersję doświetlenia i są już pierwsze efekty, ale o tym na zdjęciach ;)
Tak wygląda oświetlony parapet. Oświetlenie sterowane jest wyłącznikiem czasowym. Obecnie oświetlenie włącza się o 16, a wyłącza o 20. Niedługo będę musiała zmodyfikować te godziny, ze względu na inne godziny urzędowania słońca na niebie ;)
Obrazek
Obrazek
W przyszłości planuję dorobić drugą taką instalację i obie podwiesić na haczykach wkręconych w sufit/niszę okienną. Obecnie, jak widać, pełna prowizorka :P - co u mnie nie jest niczym nowym i niespotykanym 8)
A tu pierwsze efekty "słoneczka". Przedłużenia na pędach kwiatowych różowego Phal. (nigdy jeszcze nie miałam przedłużek, stąd wniosek, że to "słoneczny" efekt). Przedłużenia są na 3 rozgałęzianiach pędu.
Obrazek
Od czasu "słoneczka" pędzik na białym Phal. ostro ruszył do góry. Ma obecnie jakieś 3 cm.
Obrazek
Także niedługo zanosi się na sami wiecie co :)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: nina1611 »

jak najbardziej doświetlanie teraz jest wskazane .. choć czasami i bez tego roślinki dają sobie świetnie radę :)
śliczne te malutkie pączuszki na przedłużeniu :serce:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: bichette »

Piękne słoneczne zdjecia Liodoro i Cambrii na tle złotych liści za oknem.
Jaką zarówkę kupiłaś do roślin? Też o tym myslę i nie wiem co wybrac z oferty alleg..
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: dorotka_kk »

a czy t żarówka nie pali roślin ? nie za blisko ?
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: katarzynka575 »

Kasiu storczyki będą się odwdzięczać za tak troskliwą opiekę .Doświetlanie dobrze im zrobi w zimowe dni, ale tak jak zauważyła Dorotka czy lampka nie jest za blisko ? No chyba że nie wydziela ciepła .
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_B
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2012, o 10:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: Kasia_B »

bichette, nic nadzwyczajnego. Osram SPOT NATURA 60W. Słabiutka, ale na razie tylko na taką mnie stać. Taką, którą chciałabym mieć w przyszłości na allegro leci za ponad 100 zł bez wysyłki... to stanowczo ponad moje możliwości. Ta, którą mam kosztowała nieco ponad 10 zł w OBI. Jej minusem jest to, że się nagrzewa, co wymaga uwagi przy montażu, żeby nie oparzyć roślin. Ideałem byłaby ledowa o dobrych parametrach dla roślin, ale takiej nie spotkałam.
dorotka_kk, katarzynka575 na bieżąco sprawdzam dłonią, czy liście i pęd kwiatowy nie są gorące. Temperatura jest ok. Zarówno liście jak i pęd są zimne, tj. jedynie w temp. pokojowej.
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: jus222 »

Kasiu - pędziki się pięknie puszczają :klaszcze:
Ja, przestawiłam storczyki z okna zachodniego - na południowo - wschodnie. Nie muszę ich doświetlać. Ale...planuję regał na fiołki i chcę sobie zrobić - takie doświetlanie. Możesz dokładniej opisać - jaka jest ta żarówka do doświetlania (ile wat, LED).
Awatar użytkownika
Kasia_B
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2012, o 10:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: Kasia_B »

Tutaj masz tyle, co i ja wiem na temat tej żarówy http://www.leroymerlin.pl/osprzet-oswie ... l1199.html.
Niestety nie była zbyt dobrze opisana, toteż nic w wątku przez pierwsze dwa tygodnie nie pisałam na ten temat. Teraz jak widzę, że kwiatom nie szkodzi (brak plam i innych niepokojących zmian), a wręcz przyspiesza rośnięcie pędów kwiatowych, to się zabrałam za opis. Okno też mam niby wschodnie, ale ostatnimi czasy dzień się skraca, to i doświetlam jak słoneczko zachodzi. Taki mały test tegoroczny ;)
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczykowy parapet Kasi_B

Post autor: jus222 »

Dziękuję ślicznie za linka - zapisane :padam:
ODPOWIEDZ