Storczyki u Marka cz.2

Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: marwes63 »

kokolidek pisze:Mareczku - "plażówka" spowodowała, że koniecznie muszę jechać nad morze i pochodzić po plaży, tak sugestywnie pokazałeś "leniuchowanie"
Aluś ciekawy jestem czy naprawdę tak było :) , a piasek "pieścił Twe stopy... ;)
ajania pisze:Marku, muszę przyznać, że sesja plażowa zrobiła na mnie wrażenie. Fajnie wygląda połączenie żółtego piasku z widokiem egzotycznego storczyka .
Oj dziewczyny co wy... ??? :0 :0 :0 , piasek i takie robi na Was wrażenie ;) :D
Aniu bardzo dziękuję , w tych paru słowach wyrażasz to co ja też nieraz staram się przekazać pisząc i pisząc :D
ajania pisze: A wszak to najważniejsze, prawda, aby przede wszystkim zieleninka była zdrowa- wtedy i kwitnienia bardziej spektakularne.
To właściwie cały sekret kwitnięcia masdevalli i nie tylko a co za tym się kryje to druga sprawa, temperatury, wilgotność , światło i tak można długo wyliczać.
Aniu a czy katleje to królowe ...? ponoć tak mówią .
Przyznam naprawdę są piękne, a jak pachną nigdy bym nie powiedział że aż tak, ale miałem możność doświadczyć tego u Agnieszki (Bichette).
Ta moja też ślicznie pachnie choć jak dla mnie zbyt mocno wolę coś bardziej delikatnego i subtelnego ;) :)
Bożena pisze:Mareczku Twoje mazdusie, to oczywiście mistrzostwo świata, ale Ten lawendowy kundelek wcale nie jest gorszy, gdyby taki stał u mnie gdzieś w kwiaciarni.to długo by nie postał
Bożenko bardzo dziękuję za tak miłe słowa , a ten" lawendowy kundelek", przyjechał rok temu z Niemiec razem z moją żona na święta . To faktycznie taki porzucony kundelek, a właściwie wyrzucony przez pracodawczynię mojej żony. Był w stanie opłakanym , ale odwdzięczył się za opiekę .
Z nim przyjechało jeszcze kilka.
Nawet ten pasiasty który jest na zdjęciu razem to też stamtąd . W tej doniczce rosną trzy storczyki razem.

Dzisiaj taki troszkę inaczej uprawiany storczyk . Dostałem tylko jedną małą gałązkę około 5cm no i proszę przez 2 lata troszkę podrósł . Może jeszcze 2 i zakwitnie :D To naprawdę maleństwo jegolistek ma około 8mm-1cm

Zootrophion hirtzii

Obrazek

i wyjęty z wazonu specjalnie dla potrzeb fotografii

Obrazek

a tutaj kolejne maleństwo o którym już wspominałem że mam go od fantastycznej koleżanki forumowej
phalaenopsis equestris - oj zadziwił mnie i to mocno puszcza pęd kwiatowy( tłumaczę sobie to tym że naprawdę był podarowany od :serce: )

Obrazek

Obrazek

Nie może zabraknąć również czegoś kwitnącego , więc takie zwykłe marketowe dendrobium typu nobile . Kwiaty nie duże ( w stosunku do dendrobium Irene Smaile)ale pachnące , w tym roku troszkę ich jest .
Od maja stoją cały czas na balkonie , tylko teraz na okres kwitnięcia wniosłem je do domu aby cieszyły oczy .

Obrazek

Obrazek

Kingo bardzo dziękuję właśnie opisałem historyjkę tego falenopsisa, a storczyki mają naprawdę piękne zapachy . Przyznam się Tobie że u mnie też nie ma ich dużo.
Szkoda, ale myślę sobie jeszcze coś w przyszłości sprawić :)
SYLJED

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: SYLJED »

Marku ten Zootrophion słodko wygląda nawet nie kwitnący :D Ale to dendrobium :V :V
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: marwes63 »

Sylwio (Syljed ) bardzo dziękuję za miły wpis i odwiedzinki.
Dendrobium faktycznie pierwszy raz zakwitło mi tak obficie od 3 lat . Będę nieskromny ale przyznam mu że wygląda fantastycznie , no i ta leciutka nutka zapachowa :)
Całość naprawdę wygląda imponująco bo są tam 3 dendrobia typu nobile i jest to wszystko wsadzone w donicę 25cm. Każde dendrobium kwitnie inaczej i o różnej porze więc długo cieszą oczy .

... a dzisiaj

Dendrobium lindleyi (Sylwia poznajesz :) )

Obrazek

Obrazek

Cattleya schilleriana jest młodziutka ale cieszy mnie kolejnym przyrostem .Jej młode przyrosty bardzo ładnie wyglądają bo od spodu mają barwę buraczkową , a młode listki mają w tym samym kolorze kropki. Zastanawiam się tylko czy nie dać jej na podkladkę ... .

Obrazek

Obrazek

W podobnym kolorze ma swój przyrost Phalaenopsis sanderiana

Obrazek

a na koniec oczywiście musi być kwiatuszek :D , puki jeszcze są .Co prawda drobny ale zawsze ;)

restrepia species w swym panterkowym kamuflażu

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Elżbieta »

Przyznam,że Zootropion mnie poruszył :) ,jak to Dendrobium to :0 ,bo o takim nie słyszałam... no tak,mam takie jak początkujący.Więc co mogłam wiedzieć.
Ale,ale Marku,jak Ty to zrobiłeś,że Twoja Monarch znów będzie kwitła :want: ??? Ja już mojej dogadzam,dostała glinianą doniczkę,rozrasta się super,w pochewkach widać pędziki,ale one nie rosną ;( .Co robić :pyt: .Czy doładować jej Blossom Booster,czy jak?
Już mi brak cierpliwości. :zły: .Toż drakule łatwiej zakwitają niż niektóre masdevallie.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
kinkonga

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: kinkonga »

Mareczku, urocza restrepia ;) Ma w sobie to coś ;)
Awatar użytkownika
kasialb1
VIP
VIP
Posty: 703
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:52
Status: Aktywny
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: kasialb1 »

Zootrophiona poszukałam i muszę przyznać, że ciekawe będzie mieć kwiaty, jak zakwitnie :ok:
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Bożena »

śliczna restrepia Mareczku, mają bardzo ciekawe kwiatuszki :)
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: bichette »

Marku, to dendrobium hybrydowe jest podobne do mojego, powiedz czy ono pachnie mocniej jak Irene czy nie?
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: Kasia_Ra »

Tyle wpisów już mnie ominęło :rumieni: .
Sesja plażowa, dziś gdy zimno i pada, wywołuje miłe wspomnienia lata. Gratuluję pomysłu i wykonania :klaszcze:
Kwiatuszek Zootrophion hirtzii, podejrzałam sobie w internecie, jest zabawny. Oby jak najszybciej zakwitł - będziemy bawić się do czego jest podobny :D
Brawa dla dzielnego maleństwa phalaenopsis equestris - ma wolę walki, ..albo idealne warunki by kwitnąć ;) .
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka cz.2

Post autor: marwes63 »

No co ty Eluś nie zawstydzaj mnie :D ,chyba sobie ze mnie żartujesz ;) .
Elżbieta pisze:Ale,ale Marku,jak Ty to zrobiłeś,że Twoja Monarch znów będzie kwitła (...)
Elu ja po prostu łączę się z nią w bólu i popłakujemy sobie razem ... :) , nie wiem czy znasz legendę inkaska właśnie o tej masdevalli że jest to córka wodza inkaskiego która musiała poślubić kogoś innego niż kochała , a ja ... .
Teraz ta dziewczyna w drugim swoim życiu jest jako masdevallia i opłakuje utratę swego ukochanego czy coś tak. Nie wiem czy przypominasz sobie jak w zeszłym roku opisywałem że pierwsze się spotkałem jak" płacze masdevallia ".
Ale na poważnie Elu takich zastygłych pączków mam jeszcze 3 które siedzą zaraz przy podłożu i nie maja zamiaru wyjść . Myślę że jednak i na nie przyjdzie czas.
Druga sprawa to to że ja ze swoimi masdusiami biegam jak "wariat ;) "i jak tylko na dworze robiło się cieplej niż 20*C to szły na zesłanie do piwnicy :D .
... a tak wyglądała Monarch wczoraj, dzisiaj nie ma szans na zdjęcie bo jest tak wietrznie i deszczowo.

Obrazek

Obrazek

Dodam że dzisiaj rozchodzę się jej ... ;) , czułki(wąsiki) :D

Kingo dzięki , jest maleńka i ma to coś a jak by była duża... to dopiero by miała ;) :D

Kasiu (kasialb1 też mam taką nadzieję że zakwitnie i ukaże swoje niby łódeczki :)

Bożenko dziękuję

Agnieszko , niestety dendrobium Irene"s Smile bije je na głowę
Kasia_Ra pisze:Tyle wpisów już mnie ominęło .
Kasiu nie przejmuj się , wszystkim się nam to zdarza ten czas tak szybko biegnie że nie wiadomo kiedy i już mamy zaległości.
Dzięki za miłe słowa i życzenia , a do czego kwiatuszek podobny ... ;) każdy sobie sam musi dać odpowiedź :D
ODPOWIEDZ