Storczyki Kasi_Ra 2

Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kaktus »

Kasienko ,piekne wszystkie ,ale Oncidium naj naj :serce: Czy moge sobie zamowic dziecko? :D :D :D
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: nina1611 »

ahhh ten MAreczek . . . u mnie też tylko dwa kwiatuszki :D ale nie wazne ile, ważne że w ogóle są :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: katarzynka575 »

Kasiu szczęka mi opadła :0 pięknie Ci kwitną phal a te czarnuszki to bym Ci najchętniej buchła :*
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: nemo007 »

Kasiu, wiem że sie powtórzę, ale te czarnuszki naprawdę są boskie, to jest "black pearl"? Gratuluję ślicznot :)
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kasia_Ra »

Grzegorzu, wcale się nie dziwię, że 'zdziwiony' przypadł Ci do gustu, bo jest naprawdę uroczy, a do tego ma wolę kwitnienia. Kupowała go dla mnie bardzo serdeczna osóbka :-) . Jeśli tylko będę umiała, na pewno przedstawię go w pełnym rozkwicie :ok: .


Iwonko, dziękuję :* , a Sabotek w takich kolorach był tylko jeden - widać czekał właśnie na mnie :D .


Pati, dzięki za tyle zachwytów :D . Myślę, że spotkasz, te o których marzysz - ja też niedawno tylko podziwiałam niektóre u innych, a już je zdobyłam. Jak coś ma być Twoje, to będzie :ok: .
A jeśli chodzi o tą żółtą obwódkę, która była kremowa u bordowego woskowiaczka, to u mnie oznaka zimowego kwitnięcia - wszystko zaprawione zielenią lol .


Karolkaaa, rzeczywiście mój Sabotek już powoli skłania swą cudną główkę ku przekwitnięciu, ale druga rozetka pozostawia nadzieję na przyszłe własne kwitnienie :niepewny: . Jak to mój syn kiedyś do mnie powiedział: nadzieja umiera ostatnia :hyhy:


Kasia_K, dziękuję :* .


Lucynko, żeby się tylko te wszystkie pąki rozwinęły :niepewny: , bo to nigdy nie wiadomo... . Żeby choć połowa, to nie będzie źle :ok:


Kasiu - actus, jeżeli uda mi się nie ukatrupić tego cudnego Oncidium, to masz dziecko zamówione :D . Bo wiesz, ja to 'zdolna' jestem, Oncidium z Łańcuta już pożegnałam :zdegustowany: .


Zgadzam się, Małgosiu - nina1611, że Mareczek kwitnący nawet jednym kwiatkiem wystarczy ;) .


Kasiu - katarzynka575, szkoda że choróbsko Cię dopadło przed wystawą w W-wie, bo już byś miała okazję buchnąć czarnuszki ;) :D .


Ignacy, moje obydwa czarnuszki nie są opisane - jednego kupiłam w markecie, a drugiego na all.. , ale zgadzam się z Tobą, że są cudne, między innymi dlatego mam dwa :D .



Przeżyłam rano chwile grozy gdy zeszłam do pomieszczenia, gdzie trzymam moje chłodnolubne, a tam obraz jak po trzęsieniu ziemi ! Moje rośliny leżące pod oponami letnimi od samochodu :zły: :0 . Na czas remontu opony z dwóch samochodów zostały tam przeniesione, ale były źle ułożone i przewracając się potrąciły półkę na której stały storczyki !
Na szczęście gorzej to wyglądało, niż w rzeczywistości ucierpiały. Teraz wszystkie przesadzone, dzień spędziły na dworze, a wieczorem wróciły do pomieszczenia - ale tym razem na parapet.

A teraz zdjęcia wykonane przy pomocy moich synów i manualnych ustawień aparatu :anioł: .

Kwitnąca na drugim pędzie hybrydka od Agi, w słońcu zaczęła wydzielać swój charakterystyczny zapach :oczy:

Obrazek


Woskowiaczek rozwija kolejne pąki

Obrazek


Hybrydki w moich ulubionych kolorach

Obrazek


A to dwa najtrudniejsze do sfotografowania storczyki I-Lan Green Pixie i Cassandra alba

Obrazek


Phalaenopsis I-Lan Green Pixie

Obrazek


A tu miło mi powiadomić, że I-Hsin Salmon Copper Star przestał się na mnie gniewać za przesadzenie i wypuszcza listka, oraz przedłuża pędy :-)

Obrazek
Kasia_K

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Kasia_K »

Zdjęcia przepiękne, kwitnienia jeszcze piękniejsze :inlove: I-Hsin Salmon Copper Star cudowny, mój aktualnie wypuścił dwa listki i chyba myśli, czy przedłużyć pęd czy nie... Nic więcej nie napiszę, będę się delektować cudownym widokiem :)
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: kasia74 »

Kasiu piękne phale Ci kwitną i zdjecia bardzo ladne, fanie ze Ci synowie pomogli :D Jest na czym oko zawiesić lol
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
grzegorz
VIP
VIP
Posty: 505
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:30
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: grzegorz »

Kasiu pięknie Ci kwitną falki.
Szczególnie ten pierwszy zwrócił moją uwagę. :serce:
Ma podobne kolory jak mój sukces dnia.
Udało mi się dziś wyjść ze sklepu, nie kupując go! :D ;( :D
Pozdrawiam,
Grzegorz

Storczykowa dziupla
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: bichette »

Ślicznie śmierdziuszek kwitnie, cała phalkowa ekipa jest fantastyczna :super:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Kasi_Ra 2

Post autor: Karolkaaa »

A Tobie cały czas kochana pięknie kwitną :)
Jak twój Cooper??
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Zablokowany