Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Awatar użytkownika
kasja
Administrator
Administrator
Posty: 233
Rejestracja: 12 paź 2013, o 09:39
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: kasja »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :) Jakiś wielkich osiągnięć nie mam, to dopiero dwa lata choroby ;) I storczyków w porównaniu do Was mam niewiele. Może uda się w tym roku spróbować zrobić coś takiego co robią tom_mix i goskle (coś wyhodować na pożywce). To już chyba Everest w hodowli.

--> goskle Do butelki najpierw nasypałem piasku, na to drobnego żwirku. Potem włożyłem suszki. Dopiero po pojawieniu się korzonków i otwarciu butelki przysypałem korzonki. Próbowałem patyczkiem w zamkniętej butelce, ale było trudno i nie bardzo się udało.

Wszystkie moje storczyki to hybrydy. W wyjątkiem kilku prezentów reszta to wyszukane "atrakcje" na przecenach.
Jest dreszczyk emocji czekania jak będą kwiaty.

Kilka fotek tego co mam. Na początek parapet "wystawowy" w dwóch częściach. Wystawowy bo tu zwykle trafiają kwitnące egzemplarze, reszta jest na drugim oknie "reanimacyjno-hodowlanym" i w różnych innych dziwnych miejscach domu.

Obrazki wyświetlają się trochę obcięte, kliknięcie prawym przyciskiem na zdjęciu i wybranie "pokaz obrazek" wyświetli cały.

Obrazek

Obrazek

Dendrobium podejrzane o koligacje z kingianum :

Obrazek

Dendrobium Fancy Angel "Lycee" - własne kwitnienie --> właśnie zakończył kwitnienie

Obrazek

Dendrobium Yellow Song "Canary" - własne kwitnienie --> ma jeszcze niedobitki kwiatów

Obrazek

Phalenopsis podobny do Liodoro - własne kwitnienie --> pierwszy kwiat, jeszcze dwa całe pąki, resztę zasuszył

Obrazek

Zygopetalum - własne kwitnienie --> już przekwitł

Obrazek

Cambria albo Colmanara "Jungle Monarch" - własne kwitnienie --> kwitnie namiętnie i nie zamierza przestać. I płacze ze szczęścia ;)

Obrazek

I sabotek w wersji żyrafa - własne kwitnienie --> już przekwitł, ale ma następne rozetki

Obrazek

I to by było na tyle :) Na razie. Jak coś jeszcze zakwitnie to się pochwalę, a co :P
Pozdrawiam - Marek
Awatar użytkownika
Bober
VIP
VIP
Posty: 1088
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 18:42
Status: Aktywny
Lokalizacja: Poznań

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: Bober »

Piękne, Burrageara Nelly Isler to ostatnio moja wielka miłość :D Więc to ona chwyciła mnie za serce :serce:
Pozdrawiam, Pati!
Awatar użytkownika
Mariusz3357
Znawca
Znawca
Posty: 793
Rejestracja: 14 cze 2012, o 17:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: Mariusz3357 »

Jeszcze mnie tu nie było.. :rumieni:
Witam się !!! :)
Bardzo ładny początek, ślicznie wygląda Twój parapet. :super: Ciekawe kwitnienia no i to Cymbidium ! :serce:
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: Elżbieta »

Niezła kolekcyjka. Piękne dendrobia :oczka: , sabot amerykański :D , a jaki śliczny cymbuś :piękne: . Czy to Twoje kwitnienie? Jak tak to :padam: Nie mówię, że inne gorsze. :super: .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
kasja
Administrator
Administrator
Posty: 233
Rejestracja: 12 paź 2013, o 09:39
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: kasja »

Cymbałek ze zdjęcia jest prezentem, dostałem już kwitnącego. Cztery pędy na stosunkowo niewielkim cymbidium to było duże obciążenie i szybko się pożegnał z kwiatami :zły: Mam drugie, dwa razy większe (objętościowo i wzrostowo - ciężko go w domu gdzieś ulokować) i od roku próbuję go namówić żeby zakwitł. Ma trzy "cosie", zobaczymy czy to pędy kwiatowe czy odrosty.
Pozdrawiam - Marek
gomolka

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: gomolka »

Z ogromną przyjemnością witam się w Twoim wątku :) Masz naprawdę piękne rośliny :super: Największe wrażenie zrobiło na mnie to niesamowite cymbidium :0
Awatar użytkownika
agata06
VIP
VIP
Posty: 226
Rejestracja: 4 mar 2012, o 09:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: agata06 »

Zgadzam się piękne, dopieszczone roślinki mieszkają u Ciebie :) i bardzo bym chciała mieć taki porządek ;)
Z pozdrowieniami
Agata
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: Kaktus »

O kurcze ,teraz to dales po oczach ,zreszta spodziewalam sie ,ze nam piekne okazy zaprezentujesz :D
Cymbidia sa trudne,ciezko doprowadzic do kwitnienia ,mam nadzieje ,ze Tobie sie uda.
Swietna kolekcja :super:
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: tom_mix »

Widzę że kolejny eksperymentator pojawił się na forum :D oby więcej takich fajnych pomysłów.

Zabawę w mikrorozmnażanie polecam, fajna "zabawa"

Roślin wcale tak mało nie masz, niedługo to ich tam będzie o wiele więcej :P Tego zygusia to gdzie znalazłeś? Fajne ma kwiaty
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Kasjowe storczyki i eksperymenty.

Post autor: kasia74 »

Ale dałaś po oczach, aż nie wiem co chwalić, cymbidium, dendrobia, woskowe phalki same piękności :D
pozdrawiam Kasia
ODPOWIEDZ