Storczyki Eveliny cz. II :)

Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: goskle »

Gratuluję kolejnej części - pięknie rozpoczęta :D
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: Kasia_Ra »

Witam się w kolejnej części wątku i wcale nie wątpiłam, że Ci się uda :D . Masz co pokazywać, więc nastawiam się na kolejną równie ciekawą :ok: .
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: tom_mix »

Witam się i ja w nowej części :D

Pięknie rozpoczęłaś wątek, oby tak dalej :super: Cambria jest świetna, szkoda tylko że one takie trudne w uprawie ;(
Awatar użytkownika
Cytryna24
VIP
VIP
Posty: 314
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 08:29

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: Cytryna24 »

Dziękuję kochani za miłe przywitanie w nowej części mojego wątku :*

Grzegorzu chodziłam koło niej trzy dni dlatego, że nie mam już miejsca na parapecie. Powiedziałam sobie, że jak na mnie zaczeka to ją kupię. No i zaczekała :D A później jeszcze ten piękny prezent urodzinowy . . . Ale pozbyłam się kilku muchołówek i część storczyków poszła do szklarni więc ciut miejsca się zrobiło.

Tomku Cambrie trudne ? No coś Ty ? Są bardzo łatwe. Na dowód poniżej zdjęcie.
Kupiłam Cambrię a raczej bulwę z małym, pięknym przyrostem i równie pięknymi korzeniami. To było na zdjęciu a to co do mnie dojechało to było zupełnie co innego. Dostałam trzy różne bulwki jedną z przyrostem i zgniłymi kilkoma korzeniami. Dwie następne też miały zgniłe korzenie. No cóż - obcięłam zgniłki, obsuszyłam na słońcu i posadziłam w mchu. To było jakoś w sierpniu zeszłego roku. Dzisiaj przy każdej bulwie są przyrosty. Przy jednej nawet kilka. To było dla mnie wielkie "coś". A wczoraj jeden z przyrościków zrobił mi niesamowitą niespodziankę. Mimo, że pseudobulwa jest jeszcze maleńka to już rośnie na niej pędzik. Którego nawiasem mówiąc wzięłam za jakiś paproch ;)

Obrazek
Evelina
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: Kasia_Ra »

Gratulacje ! Masz do nich dobrą rękę :klaszcze: . Mnie, niestety, reanimacja w mchu nie wychodzi :załamany:
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: bichette »

Super, gratuluję. Ja nie mam ani jednej, coś tam mi się przewinęło przez łapki, ale padło. U Ciebie widać jest im dobrze.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: katarzynka575 »

Ewelinko trochę późno ale i ja dotarłam wreszcie do Ciebie do II cz :D

Gratuluję pięknego odchowania bulwiastych i pędziku .Już Ci mówiłam że masz podejście do bulwiastych i widać że one Cię kochają :ok:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
nemo007
VIP
VIP
Posty: 501
Rejestracja: 25 gru 2013, o 17:13
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: nemo007 »

Ja też gratuluję reanimacyjnego sukcesu :klaszcze: Mnie Cambrie zawsze doprowadzały do szału i dla mnie były najtrudniejszymi storkami jakie miałem. Dbałem o nie zgodnie z opisami, które wyszukiwałem w necie, a one zawsze po przewinięciu wyglądały gorzej, niż "siedem nieszczęść". :(
Awatar użytkownika
Cytryna24
VIP
VIP
Posty: 314
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 08:29

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: Cytryna24 »

Dziękuję kochani za miłe słowa. Bardzo lubię bulwiaste i w tą stronę idę :D Myślę, że one też mnie lubią.

Dzisiaj kilka zdjęć zrobionych wczoraj.


Dendrobium phalaenopsis.

Obrazek Obrazek


Żółty. Delikatnie pachnie w słońcu.

Obrazek


Kupiona jakiś czas temu Promenaea citrina. Został tylko jeden kwiatek. Reszta uschła. Jest maleńki ale piękny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na dzisiaj to tyle. Teraz czekam na kwiaty Cambrii niespodzianki z O.G., Oncidium od Kasi (katarzynka575) i Oncidium w typie Sharry Baby. To już niedługo.
Evelina
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Eveliny cz. II :)

Post autor: Kasia_Ra »

Piękne Dendr. Phal. - delikatny, subtelny kwiat :) . Żółty w moim guście :super: .
A Promenea, czy to ta Twoja pierwsza, która zamiast kwiatu miała torebkę nasienną ???
ODPOWIEDZ