Storczyki Kasi_Ra 3

Kurkuma

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Kurkuma »

Lubię Martinka za jego kolor. Podziwiam go u innych, bo sama go nie mam -jeszcze :hyhy:
Liście rzeczywiście coś męczy... A może pomogłoby wymienienie podłoża? W internecie oglądam filmiki pewnej storczykomaniaczki, która miała dość podobne objawy na liściach swoich storków i powodem złego stanu roślin jak się później okazało było podłoże. Z tego, co pamiętam to winne były kawałki koksowe, nowy dodatek, który wymieszała z korą, którą używała do tej pory. Po posadzeniu w samą korę sosnową roślinki po woli wracają do zdrowia (nowe liście nie mają plam). Nie wiem czy to samo męczy Twojego Martinka, ale może zmiana na świeże podłoże pomoże?
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Karolkaaa »

Kasiu Kasieńko tak tak wiem bardzo rzadko jestem :( przyznaje się ale tyle się u mnie zmieniło że niemam czasu ani już siły wchodzić na forum.
A to zmieniłam miejsce zamieszkania i moje storczyki razem ze mną :D a to musiałam iść dopiero co do szpitala bo od roku męczyłam się z przewlekłym zapaleniem zatok i niestety musiało się skończyć operacją itd itd.... :(
Powracając do tematu miejsca zamieszkania :D
Moje storczyki baaaaardzo polubiły nowe miejsce :D :D część storczyków która mi wcześniej niechciała kwitnąć zaczeła :) musiały wytrzymać przeprowadzkę w upał....później zamkniecie w pokoju pełnym kurzu bo remont i nie miałam czasu je nawet podlać i tak o to zechciały kwitnąć :)
Niestety 4 są w trakcie jakiejś cholernej choroby ;(
Jednym z nich jest właśnie Martin którego pokazujesz /jest przecudny :* ten jego boski kolor....tylko szkoda że szybko intensywność zaczyna gdzieś uciekać/ i ma podobne plamy jak twój z tym że ma na kwiatach brązowe plamki.....chyba grzyb czy coś....najpierw opryskałam na przędziorki ale nic nie dawało wiec czekam a efekt opryskania a grzyba.
Rozpisałam się.
Cudowności :* :* :*
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Kasia_Ra »

Łucjo, dzięki za radę - przesadzę go niebawem, na razie postanowiłam zmienić wodę i liczę na poprawę, nie tylko u niego. Mam kilka takich rachitycznych roślin, które muszą się zdeklarować :hgw: .

Karolka, jak miło, że zajrzałaś. Tyle się u Ciebie działo ! mam nadzieję, że Ty ze zdrowiem też już teraz rozkwitniesz jak rośliny ;-) . Trzymam kciuki. A te kwitnące rośliny chciałabym zobaczyć...




Na wystawę w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie pojechałam głównie odebrać zamówione rośliny, więc się nie rozczarowałam. W sumie, na zdjęciach Tomka, w dziale Fotorelacje z wystaw dużo lepiej to wygląda :u1: .
Zamówiłam dwie rośliny, ale nie kwitną. Za to dokupiłam jeszcze dwie, zupełnie nieplanowane, prawie kwitnące ;-)


Pierwsza, już przekwitająca, phal. speciosa x violacea dark Red WU

Obrazek


Druga, to totalne szaleństwo, kupione z pączkami, które rozwinęły się u mnie:
Neofinetia falcata x Rhy. coelestis - rozkosznie pachnie :serce:

Obrazek

Obrazek


A woskowiaczek od Gojki, ponowił kwitnienie w tym roku, mimo że upały dały mu się we znaki podczas mojego urlopu...

Obrazek


Podczas wakacji zaniemógł aparat, więc pozostaje komórka, która do dziś nie chciała współpracować z komputerem, stąd takie opóźnienia, takie zdjęcia i wszystko w poprzek :oczy: .
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Kaktus »

Sliczne sa neofinetie i ich krzyzowki .Mnie niestety wandowate nie lubia wiec sie wyzbylam praktycznie wszystkich juz.Mam jedna krzyzowke neofinetii taka jaka wlasnie zakwitla Kasi74 (jeszcze nie prezentowala),ladnie mi rosnie ,ale wandy tez mi ladnie rosly a kwitnac nie chcialy.
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Karolkaaa »

Zazdroszcze Ci że byłaś na tej wystawie :)
Cudowne nowości :*
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Kasia_Ra »

Kasiu, ja jeszcze nie wiem, czy mnie ta grupa lubi, to się dopiero okaże ;)

Karolka, nie masz czego żałować, trudno to nawet nazwać wystawą. Przyjedź wiosną jak będzie w BUW-ie :D
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Kaktus »

Kasienko ,mam nadzieje ,ze bede Ci pieknie i obficie kwitly bo to takie slodkie malenstwa.Musisz zapytac naszej ekspertki Kasi74 jak to sie je :]
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Iwona1905 »

Kasiu gratuluję nowosci, ja też byłam w Warszawie, szkoda że i tym razem nie spotkałymy się :( może kiedys się uda ;) zbliża się wystawa w Łodzi wiec może tym razem :) widzę Kasiu że neofinetia to już druga w Twojej kolekcji :D jest piękna a jeszcze do tego pachnie to już super
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: kasia74 »

Kasiu właśnie przegladam Twoje nowości. Super że Tobie tez się podobają neofinetie i ich krzyzówki. Bałam się że tylko ja mam na ich punkcie chopla. :D Piękną roślinkę udało Ci sie kupić, kolor na taki delikatny a zapach jak się domyślam jest bardzo przyjemny. Mam nadzieję ze to nie ostatnie roślinki z tej grupy u Ciebie :super:
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Kasia_Ra »

Kasiu - Kaktus, już się konsultowałam z naszą forumową ekspertką, też bym chciała żeby mi kwitły :anioł:

Iwonko, na następną wystawę już się konkretnie umawiamy. Nie możemy się ciągle mijać ;)

Kasiu - kasia74, jak widać też mnie zakręciło na punkcie neofinetii :D . Pan Marcin mówił, że będzie różowa, ale miała tak małe pączki, że mogła mieć każdy kolor ;-) . Zdjęcia przekłamują jej kolor, bo wygląda na lekko liliową, ale jest blado-różowa. I jest jeszcze rozkoszniejsza dzięki zapachowi. Raczej nie będzie to u mnie ostatnia ... :hyhy:


Aparat już wraca kurierem z naprawy, więc będę mogła robić zdjęcia :) . Komórką mi nie wychodzą...
ODPOWIEDZ