Storczyki Kasi_Ra 3

Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: carpe diem »

Królestwo Phalaenopsis :usmiech:
Zadbane, 'wypieszczone' rośliny, więc nie dziwota, że rozleniwiły się i nie śpieszno im do kwitnienia ;-)
Ale jak już 'ruszą', to będzie co podziwiać !!!
Gratuluję i kolekcji i umiejętności zaprezentowania podopiecznych :padam:
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: katpio »

Phal. lueddemanniana Taiwan Red bardzo ładny :klaska: :klaska: :klaska: U mnie z tego co pamiętam nie wyczułam zapachu różanego. Ciekawe czy następnym razem mocniej się wybarwi. Gratuluję wytrwałości przy MM, trzeba mieć ulubieńców i się ich trzymać ;)
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Karolkaaa »

Właśnie od wczoraj jest Wystawa w Warszawie a mnie nie będzie :(
Szkoda bo byśmy się spotkały.
Pojechałam w weekend do Łasku do Orchid Garden przed wystawą. Miałam wszystkie rośliny do dyspozycji i nikt mnie nie poganiał...żadne tłumy!...Tak też zaczne robić...jeździć przed Wystawą. Do Łasku mam 30km to prawie nic.
Ja zapraszam Ciebie jak będziesz kiedyś w Łodzi do siebie :)
Masz mój numer?
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
damianexe
VIP
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 19:33
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dalachów - Opolskie

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: damianexe »

świetne kwitnienia :D a Ph. lueddemanniana Taiwan Red mega :D :D :D :D
Pozdrawiam Damian

damianexe@o2.pl
wlazlamse

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: wlazlamse »

Witam sąsiadkę :) Piękna kolekcja :D
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Kasia_Ra »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny, w tym zapomnianym przeze mnie i ludzi wątku ;) :D
Witam pierwszorazowych gości :ukłon: , cieszę się z wizyty, mimo że kurz i pajęczyny...


Chwalicie moje kwiaty, ale coś od jakiegoś coś przestało między nami działać. Niby są jakieś kwitnienia, ale bez szału, większość roślin wegetuje raczej, niż żyje pod moją opieką.
Może dlatego nie mam siły robić im zdjęć i przedstawiać na forum. Może to też wpływ pogody i już niedługo będzie lepiej :gwizdać: .

Na wystawę, oczywiście, pojechałam i nie wyszłam z pustymi rękami :D . Może to mi da kopa, żeby zrobić zdjęcia i pochwalić się :anioł: .



Moniko, również miło powitać storczykarkę z okolicy :) .


Damian, mnie niestety lueddemanniana Taiwan Red rozczarowała - jest za mało różowa jak dla mnie, a za bardzo brązowa :P .


Karolka, doskonały pomysł z zakupami przed wystawą :super: . Ode mnie to 2 godz. jazdy, ale już raz tam byłam i mam zamiar powtórzyć :D .


Kasiu - katpio, zapachu różanego u lueddemanniany drugi raz już nie poczułam, może wącham o złej porze, a może wyczuła, że nie jest w moim typie. A miałam kupować kwitnące, żeby się nie rozczarować 8)


carpe diem, to co napisałeś o wypieszczeniu przeze mnie roślin, niestety mija się z prawdą, ale to drugie o ich rozleniwieniu - strzał w dziesiątkę :u2: .


Iwonko, też się cieszę z MM - chyba mu u mnie na razie dobrze, bo do tej pory kwitnie i ma nie pomarszczone liście, jak było u poprzednich. A o luddce pisałam już wyżej - plusem jest, że przynajmniej kwitnie ;) .
Mirka Ż

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Mirka Ż »

Witaj Kasiu na forum jestem bardzo krótko storczyków mam bardzo mało i dopiero się ich uczę. Podziwiam twoje kwiaty. Odezwałam się do Ciebie bo piszesz, że czasami jeździsz do Łasku. Ja jestem z łodzi czy nie sprawiło by Ci kłopotu gdybym się kiedyś z tobą wybrała.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Kasia_Ra »

Witaj Mirko, jak będę jechać do Łasku, możemy się umówić :) , pewnie to będzie zlot storczykarzy, jeśli powtórzą w tym roku ;) .


Oto moje dwie nowości z wystawy warszawskiej, tak naprawdę to drugi raz kupione, bo poprzedniczki w krainie wiecznych kwitnień :anioł:
Ph. Samera i ph. Princess Kaiulani THA65:
3 s.11 SAM_3330 (2).JPG

Czas hybrydek :D
3 s.11 SAM_3301 (2).JPG
3 s.11 SAM_3307 (2).JPG

phal Tunja
3 s.11 SAM_3305.JPG

3 s.11 SAM_3309 (2).JPG

phal. liodoro
3 s.11 SAM_3319.JPG
3 s.11 SAM_3321.JPG
3 s.11 SAM_3328 (2).JPG

A to moja wielka radość, bo zakwitł w końcu tak, jak go kupiłam :hura1: . Całe lata produkował zmutowane pędy i kwiaty, ale w tym wypadku cierpliwość popłaciła ^_^
3 s.11 SAM_3314 (2).JPG
3 s.11 SAM_3315 (2).JPG

To na tyle dzisiejszej sesji 'łazienkowej' - było tam dziś najlepsze światło :rumieni: , choć tło pozostawia wiele do życzenia... :papa1:
Mirka Ż

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: Mirka Ż »

Dziękuję Kasiu chętnie skorzystam. Piękne te Twoje storczyki a najbardziej podoba mi się ten ciemnobordowy.
Awatar użytkownika
damianexe
VIP
VIP
Posty: 200
Rejestracja: 29 wrz 2015, o 19:33
Status: Aktywny
Lokalizacja: Dalachów - Opolskie

Re: Storczyki Kasi_Ra 3

Post autor: damianexe »

okazuje się że warto być cierpliwym :D :D pięknie zakwitł :D :D
Pozdrawiam Damian

damianexe@o2.pl
ODPOWIEDZ