Coming out :-)

Awatar użytkownika
Kasia Kazam
VIP
VIP
Posty: 273
Rejestracja: 12 lut 2016, o 11:16
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Coming out :-)

Post autor: Kasia Kazam »

Carpe diem, mam pytanko, gdzie zakupiłeś, albo czy wiesz gdzie można zakupić Oncidium Twinkle 'Fragrance Fantasy'. Straasznie mi się podoba :kocha: . Poczytałam o warunkach uprawy itd. i wychodzi na to, że taki żółtodziób jak ja sprosta wyzwaniu, a do tego jest nieduże, więc się u mnie zmieści. Szukałam w OS, szukałam w SalonieOrchidei i nic. Salon Orchidei ma tylko na zamówienie Oncidium Twinkel Red Girl, ale czerwone na razie mi się tak nie podoba. 'Fragrance Fantasy' widzę dostępne tylko za granicą. Jakbyś przy podziale odsprzedał mi trochę, to bym się bardzo cieszyła. :szczęśliwe:
Pozdrawiam,
Kasia

Miejsce uprawy: wschodni i zachodni parapet + wschodni balkon od maja do listopada;
Podlewam deszczówką.

Obecnie sprzedaję:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5cATw/
http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... =22&t=1475
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Coming out :-)

Post autor: Elżbieta »

Super para - masdewalia z Pleyone :klaszcze: ,na razie świętuję i odpoczywam po porządkach,ale zrobię fotki moich Pleyone,a "Dialaeliocattleya jest piękna :0 . Przypomina mi taką hybrydę - kurcze,zapomniałam jak się nazywała :mur: ,ale kształt kwiatów miała podobny,tylko płatki jaśniejsze - w nazwie coś z jabłkiem. Zamieniłam tę hybrydę katleyi na Masdevallia coccinea i było tak.
Masdevallia coccinea 2013 - 2.jpg
Masdevallia coccinea 2013 - 2.jpg (38.45 KiB) Przejrzano 3806 razy
Nie żałuję,chociaż kwiat tej masdewalii w rzeczywistości jest jeszcze piękniejszy.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Coming out :-)

Post autor: Elżbieta »

Jeszcze jedno Mój Drogi. Słucham sobie wczoraj muzy z internetu i nagle O_O - gały wyskakują mi z orbit. Patrzę Szpak, i Sz. Wydra i Carpe Diem.Czy to Ty? Przyznaj się,bo :kijem: . Taka ksywka nie jest popularna. To indywidualna ksywka. Nie spotkałam wcześniej takiego wyrazu. Teraz panimaju,dlaczego nie chcesz ujawnić imienia. :P .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Coming out :-)

Post autor: Kasia_Ra »

Masdevallia miodzio - ma prześliczny kolor :piękne: , a pierwsze zdjęcie duetu oncidium - cattleya dla mnie najpiękniejsze, doskonale się razem komponują :klaszcze:
Awatar użytkownika
carpe diem
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 233
Rejestracja: 22 lis 2015, o 23:08

Re: Coming out :-)

Post autor: carpe diem »

Ostatnio mam 'urwanie kapelusza', że chwilami naprawdę nie wiem, jak się nazywam :język:

Miło powitać Odwiedzających i dziękuję serdecznie za pozostawione komentarze :serce:

Na początek odniosę się do wątku muzycznego :u3: Elżbieto, nick mój istotnie zainspirowany jest "Pieśniami"..., ale Horacego. Tych nowości nie znam i nie znam się na nich. O_o Tak po cichu przyznam się, że stopień mojego umuzykalnienia jest na poziomie 1, czyli rozróżniam kiedy grają i kiedy przestali, poza tym muzyka w ogóle mi nie przeszkadza. :u1:

Masdevallia coccinea - jak dla mnie - jest najładniejszą przedstawicielką rodzaju. Urocza, ale kolor rzeczywiście trudny do fotografowania.
Elżbieta pisze: Dialaeliocattleya jest piękna :0 . Przypomina mi taką hybrydę - kurcze,zapomniałam jak się nazywała :mur: ,ale kształt kwiatów miała podobny,tylko płatki jaśniejsze - w nazwie coś z jabłkiem.
Przez Diacrium/Caularthron użyty w krzyżówkach, kwiaty Dialc White Fantasy rzeczywiście trochę przypominają Iwanagara Apple Blossom :usmiech:
grzegorz pisze: Czy Coelogyne speciosa otiwera się bardziej, czy pozostaje taka skromniutka do końca?

Taka skromniutka do końca, tylko bardziej żółtawa. :]
Kasia Kazam pisze:Zdradzę Ci, że w kilkuletnim planie mamy domek, bo teraz mamy mieszkanie, ale projekt, przynajmniej na razie, nie przewiduje oranżerii, choć strasznie o niej marzę.
To ja zdradzę, że tak o parę lat Cię wyprzedzam :usmiech: Jestem już na etapie porzucenia wygodnego mieszkanka w bloku i przeniesienia się do domu, w którego planie nie było oranżerii, ale.... nie uprzedzajmy faktów :D

Odnośnie Onc Twinkle, to pachnąca hybryda bez przezwiska. Storczyk kupiony był jesienią ubiegłego roku w OG, więc póki co podział rośliny nie będzie możliwy. Biorąc jednak pod uwagę Twój stan (błogosławiony) mogę tylko odsprzedać swój egzemplarz tak jak jest - roślina przekwitnięta, świeżo przesadzona.

Patrycjo /Czarownica84/, to mi przysłodziłaś! :rumieni:
Dzisiejsze aparaty fotograficzne dają takie możliwości, że przy zdjęciach nie trzeba już niczego robić, jedynie z tych kilku...dziesięciu wybrać to jedno. ;-)
Co do przyjaciół, to u mnie cały zwierzyniec. lol
Obrazek
i w pełnej odsłonie właściciel tego nochala :u3:
Obrazek
Drugi niebieskooki zwierz, nawiasem mówiąc 16-letni staruszek:
Obrazek
i jego rówieśnik, mój ulubieniec :usmiech:
Obrazek
i żeby moderacja mnie nie pogoniła, to jeszcze fotka sprzed 2 lat nawiązująca do tematyki forum :język:
Obrazek

A aktualnie u mnie kwitną nadal Pleione. Teraz dla odmiany pokażę takie zwykłe różowe ;-)
Obrazek
Obrazek

W święta rozkwitła przyjemnie pachnąca katlejka
Obrazek

Mam też trochę zapowiedzi, poniżej jedna z nich :taniec:
Obrazek

I na koniec, z życzeniami kolorowych snów :usmiech: , kolorowe kwiaty prezentowanego już Phragmipedium
Obrazek
czarownica84

Re: Coming out :-)

Post autor: czarownica84 »

Piekne zdjecia naprawde :serce:

Dendrobium thyrsiflorum ? (na zdjeciu z czarnym koteczkiem) po prostu boskie, uwielbiam wszystkie dendrobia ktore kwitna w taki sposob ( w formie kisci, jak winogrona).
Phragmipedium przecudowne, takie nasycone barwy, i obfite kwitnienie.
No i zapowiedz cypripedium ... jest na co czekac. Jest na mojej liscie chciejstw. Uprawiasz go w doniczce czy bezposrednio w ziemi? To twoje kwitnienie?

A co do zwierzaczkow to super kociaki niebieskooki cuudowny. No i Husky.....hmmm marzenie ;) ale ta siersc, maz by mnie z domu wygnal ;)
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Coming out :-)

Post autor: Iwona1905 »

Nie wiem co bardziej podziwiać czy zwierzyniec czy storczyki ;)
Niesamowicie zakwitł Phragmipedium Andean Fire :klaszcze: katlejka sliczna kolorystyka i do tego pachnie
:*
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Kasia Kazam
VIP
VIP
Posty: 273
Rejestracja: 12 lut 2016, o 11:16
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Coming out :-)

Post autor: Kasia Kazam »

carpe diem napisał(a):

Odnośnie Onc Twinkle, to pachnąca hybryda bez przezwiska. Storczyk kupiony był jesienią ubiegłego roku w OG, więc póki co podział rośliny nie będzie możliwy. Biorąc jednak pod uwagę Twój stan (błogosławiony) mogę tylko odsprzedać swój egzemplarz tak jak jest - roślina przekwitnięta, świeżo przesadzona.
Carpe diem, to bardzo miłe z Twojej strony i dziękuję za taką możliwość. Bardzo chciałam takie Oncidium, ale widzę, że będę musiała je podlewać jeszcze częściej niż Phalaenopsisy, a mam już z nimi sporo roboty. Nie chcę Cię też odzierać z Twoich zbiorów. Niedługo córcia będzie najważniejsza, a roślinki zejdą na dalszy plan, a żadnej nie chcę zaniedbywać, więc kiedyś pewnie kupię małe pachnące Onc, kiedy będzie bardziej odpowiednia na to pora. Póki co, powiększyłam swoje zbiory o upragnione Liodoro i dwa keiki equestrisa. Na razie mnie i moim parapetom wystarczy ;) Jeszcze raz bardzo dziękuję :) P.S. Zapytam tylko z ciekawości, na przyszłość, czy jako podłoża użyłeś mieszanki kory i torfowca, czy samej kory, i jak roślinka zareagowała na przeprowadzkę do bardziej suchego środowiska (zakładam, że kupiłeś w sphagnum)?
Pozdrawiam,
Kasia

Miejsce uprawy: wschodni i zachodni parapet + wschodni balkon od maja do listopada;
Podlewam deszczówką.

Obecnie sprzedaję:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5cATw/
http://www.storczykarze.pl/forum/viewto ... =22&t=1475
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Coming out :-)

Post autor: kasia74 »

Jeśli moge wtrącić swoje 3 grosze to napisze jak ja uprawiam swoje oncidia Twinkle. Mam ich kilka i jak dla mnie sa one najmniej kłopotliwymi storczykami jakie mam u siebie. Wszystkie mam posadzone w zmielonym kokosie. Podlewam w ten sposób, że raz na 6-8 dni wlewam im wode do podstawka i to wszystko. Wystawa południowa bez cieniowania. Szybko przyrastają, chętnie kwitną i jedyne na co trzeba uważać, to przędziory, które uwielbiają ich delikatne listki.
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
katpio
VIP
VIP
Posty: 919
Rejestracja: 25 mar 2012, o 08:43
Status: Aktywny
Lokalizacja: Katarzina

Re: Coming out :-)

Post autor: katpio »

Zwierzaki 1 klasa! :)
ODPOWIEDZ