Kolekcja Bichette

lidka

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: lidka »

:V Rajusiu ale pączków ma jeszcze !!!!!!! Cudeńko śliczności !!! Już zapakowałaś mi ??? ;)
Awatar użytkownika
izzy
VIP
VIP
Posty: 426
Rejestracja: 19 lip 2012, o 16:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Milton Keynes - UK

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: izzy »

Ha ha ha ha, Lidka - Ty mi normalnie humor poprawiasz kazdego dnia. Prawie sobie Ciebie wyobrazam jako szpiega z krainy deszczowcow ukrywajacego storczyki pod dlugim plaszczem :D

Sliczny kwiatuszek :) :*
_________________________________________
Iza Pyza oraz Kot, a storczyki w tle i z przodu
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: bichette »

Dziekuje za odwiedziny i miłe wpisy.
Ja nic nie pakuje dla Ciebie i tak pewnie kiedyś coś mi zwędzisz :D
Małgosiu, podobno pachnie ten najzwyklejszy equestris, tak mi pani w palmiarni kiedyś mówiła, no i akurat udało mi sie i mój właśnie nim jest.

Reanimowany od roku Equestris aurea z OG bez korzeni dostał właśnie nowe podłoże (seramis) na zimę.
Tak wyglada, bałam sie ze w mchu nie przetrzyma zimy na parapecie, mokro i zimno brr


Obrazek

Tak obecnie wygladają korzenie reanimka Phal. Fanasy Music
Końcówki nowych korzonków zrobiły sie czarne, mśle ze ten zimny mokry mech tez mu nie służył, wiec wylądował również w podłożu od Arletki

Obrazek

Może gdybym miała orchidarium inaczej by to wyglądało, ale nie mam i muszę sobie radzić jak potrafie, mam nadzieję że przetrwają zime.

Zaczęło kwitnąć oncidium chian tzy golden, ale znów nie rozkwitną wszystkie 3 pędy razem, tylko będzie tak dawkować mi kwiaty jak ostatniego roku

Obrazek

Zobaczcie jeszcze to ... chyba mi sie nie wydaję że psychopsis mariposa kształtuje ... jak myślicie ???

Obrazek
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
eva
VIP
VIP
Posty: 1462
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:09
Status: Aktywny
Lokalizacja: Opolskie

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: eva »

Piękne kwitnienia, Dendrobium ma śliczny kolor :V
Brawa dla reanimków :klaszcze:
Pozdrawiam, Eva
Moje storczyki
Moje kwiaty
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: nina1611 »

Mocno trzymam kciuki za Equestrisa i FM! :super:
Jakie cudne to Oncidium :V :V :V i jeszcze w moim kolorze lol
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: bichette »

Dziękuje Evo, dendrobium już chyba długo nie pokwitnie, szkoda bo ten kolor wyróżnia sie na parapecie.

Małgosiu, trzymaj bardzo mocno, mam nadzieję że im sie uda powrócić dodobrej formy z moja pomocą.
To oncidium miało przyjemnie pachnieć, tak wymika z opisu u Schwertera, ale zapach jest prawie niewyczuwalny, bardzo delikatny jak na oncidium, trzeba z nosem w kwiatku siedzieć by coś poczuć. Natomiast te malutkie kwiatuszki dzięki takiemu kolorkowi są mocno widoczne.

Tak ogladam tego psycholka co go pokazałam wcześniej i jestem już niemal pewna że to rośnie pączek.

A teraz pytanie, na ogrodzie stoją nadal dend. firebird, dend Nobile, dend Berry Oda, Coelogyne cristata i oncidium sharry baby. Co z nich powinnam już zabrać do domu??? Chciała bym by zostały tam jak najdłużej, by do maksimum zwiekszyć szanse na ich kwitnienia, ale boję sie by im sie nic nie stało, bo nocki już chłodne przynajmniej jak dla mnie bywają.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
dorotakol

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: dorotakol »

One spokojnie przetrzymałyby zimę w mchu.
Jako że mech przesycha znacznie wolniej to zimą nawadniam swoje przy pomocy opryskiwacza - tak żeby był lekko wilgotny a nie mokry.

Powodzenia ślicznie się aurea zregenerowała :)
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: tom_mix »

Aguś, Phal. Euestris pięknie Ci rozkwitł, warto było na niego czekać :ok: Trzymam kciuki za reanimowane, oby jak najszybciej wyszły na prostą.

Co do pytania, to ja swoje cymbidia, dendrobia nobile, kingianum, bery oda i coelogyne trzymam zawsze do oporu. Jak zapowiadają przymrozek wtedy zabieram na noc do domu, a na następny dzień znów na dwój.
Oncidium zabieram szybciej, tak mniej więcej teraz, więc swoje też niedługo możesz wnieść ;)
Awatar użytkownika
Mogra
Wdrożony
Wdrożony
Posty: 203
Rejestracja: 22 sie 2012, o 07:51
Status: Aktywny
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: Mogra »

masz piękne storczyki :serce:
trzymam kciuki za reanimki :ok:
Pozdrawiam Monika Obrazek
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Kolekcja Bichette

Post autor: Elżbieta »

Twoje falenopki można oglądać i oglądać.NAJBARDZIEJ ZAUROCZYŁA MNIE VIVIEN :super: Niesamowite połączenie kolorów. :piękne:
Onicidium niezwykle oryginalne. :super: Nie narzekaj,że kwitnnie tak,czy siak.Super :ok: ,że kwitnie. !!! !!! !!!
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Zablokowany