storczyki Katarzynki II

Awatar użytkownika
goskle
Ekspert
Ekspert
Posty: 884
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:49
Status: Aktywny
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: goskle »

Kasiu trzymam kciuki, żeby to było już wkrótce :*
stah

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: stah »

Nie warto odmawiać sobie marzeń (ich realizacji) ani tych małych ani dużych - a niech to będzie pęd ;)
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: marwes63 »

Kasiu witam się bardzo serdecznie z Tobą i jestem pełen podziwu dla Twojego "chciejstwa" , a co z tym idzie w parze ciągłego powiększania kolekcji. Jest piękna i jaka różnorodna !
Powiem krótko , bolą mnie "4 litery "od wczorajszego czytania 1 i 2 cz wątku.
Jednak noce mają to do siebie że są długie i umożliwiają nam zrealizowanie zamierzonego celu, robiłem to z wielką przyjemnością .
Kasiu Twoja kolekcja bardzo ewoluowała od czasu mojej wymiany z Tobą postów na FO.
Ogromne brawa dla Ciebie za wytrwałość i dążenie do celu. :*
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: katarzynka575 »

Stachu a niech to będzie pęd :oczy: tyko szkoda że bez kwiatka :P

Mareczku jak miło Cię gościć i zobaczyć .No troszkę czasu minęło od bywania na FO.
Szkoda że tak wyszło ale tu jest tak jak być powinno
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: marwes63 »

Kasiu bardzo dziękuję za tak serdeczne powitanie "nowicjusza " w Waszych progach.
Jeśli zaś się tyczy masdevalli barlaeana to ten typek tak ma ja też czekam już rok choćby na maleńką oznakę że zachce się jej kwitnąć ale ona swoje i już .Przyozdabia się tylko w pióropusz liści . :D
Dzięki Aga tak myślałam ale wiesz nadzieja matką głupich no cóż może kiedyś ,jeszcze nie teraz
.

.... co do tej nadziei to zapomniałaś Kasiu dodać że to także matka zakochanych i cierpliwych , a myślę że tego ostatniego to nam nie brak :D
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: jus222 »

Kasiu...już późna pora ( jak dla mnie :gwizdać: )
Ale postanowiłam przejrzeć Twój wątek. I rzeczywiście masd. Barleana u Ciebie szaleje - nieźle jej się rozrosło.

Nowości widzę się zaaklimatyzowały już pewnie...

Kwitnienia - kolorowe.

No i jestem ciekawa, co z oncidium. Kolor hmm...
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: katarzynka575 »

Mareczku opis Twojej masdev. jakbym o swojej czytała ,a to uparciuchy jedne . A wiesz że nie wiedziałam że to matka tak wielu dzieci ;) No przy takich uparciuchach to cierpliwość wystawiona na maksa .No nic listki też ładne nieprawdaż :hyhy:

Justyś no wiem że jak na Ciebie to już późno żeby tu być ;)
Rośnie jak szalona i widzę że jak tak dalej pójdzie to zacznie mi uciekać z doniczki Już małymi listkami zbliża się ku brzegowi .A przecież była dzielona ,widocznie nic sobie z tego nie zrobiła prócz nie kwitnięcia :oczy:

Oncydium jeszcze trochę, trzyma napięcie jak najlepszy horror Obrazek ale na mus ,to nie Shary B.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: katarzynka575 »

Pamiętacie moją mini tak wyglądała jak ją kupiłam
Obrazek
No niestety jak to często bywa u miniaturek kupowanych w marketach i ta była zalana jakby była no nie wiem np. lilią wodną :( Zaraz po przyniesieniu do domu przesadziłam ją .Wydłubałam całe spagnum i dostała nowe SUCHE podłoże .Nie muszę pisać że korzenie były w stanie " utopionym " czyli nadającym się do obcięcia na szczęście zostały dwa czy trzy . Oczywiście po tych zabiegach zrzuciła kwiatki ale było by dziwne jakby nie . Po paru tygodniach zaczęła wypuszczać korzenie ze starych i całkiem nowe ,ale zobaczcie jakie
Obrazek
Tak na słowo ,grubiutkie jak ołówek ,zresztą widać w porównaniu do pędu ,nie mogę się na nie napatrzeć :D
I listek ten kupiony urósł trochę, ale idzie i drugi :D
Obrazek
Kwiatuszki opadły ale pęd został ,uwolniłam jedno uśpione oczko zobaczymy co z tego wyjdzie
Obrazek
Jak myślicie jak już zainwestuje w korzonki to weźmie się za przedłużenie pędu ?
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
myrtille1986
VIP
VIP
Posty: 2364
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:03
Status: Aktywny
Lokalizacja: Radom/Wrocław

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: myrtille1986 »

Kasiu pięknie rośnie maluszek. O_O
A co będzie z oczka to się okaże za jakiś czas :D
Pozdrawiam Jagoda

Moje wątki
stah

Re: storczyki Katarzynki II

Post autor: stah »

Pouczające, a korzenie grubaśne jakby co najmniej na jakiś oborniku pędzone były :P
To uwolnienie oczka to tak paznokietkiem czy bardziej precyzyjna operacja ??? :niepewny:
Zablokowany