Storczyki Henryka II

Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Henryk »

Lucynko :*
pomyśl o tym ile czeka na Ciebie pięknych storczyków
. . .tak tak,ale to dopiero na wiosnę.Jeszcze nie pora,za zimno.

No i smutna wiadomość:dzisiaj nie będzie fotek.Otworzył się tylko jeden kwiatek i to jeszcze nie całkiem a i słońca u nas ,mimo zapowiedzi,tyle co na lekarstwo.
Poczekam kolejny tydzień a wtedy może będzie jeszcze inne kwitnienie.Wypatrzyłem dużo pędzików na Ludisii.Chyba jest ich z osiem. :D
Phalaenopsisy ciągle jeszcze śpią ale na Dendrobiach coraz większe ożywienie.Tylko czy to pączki czy przyrosty?! Wolałbym to pierwsze,ale doświadczenie mówi mi,że chyba jednak keiki. :zły:
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: rysia13 »

Henryku zielone też jest piękne ;)

Pokazuj co masz ciekawego na dendrobiach :)
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Henryk »

Niestety,nie mam fotek zieleninki ale może przypomnę Wam jak w ub.roku kwitła mi Ludisia.
To fotka z listopada 2011:Obrazek

Zapowiada się podobny widok. :)
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Kasia_Ra »

...uff, tego nam wszystkim brakowało ...
Nigdy bym nie pomyślała, że kwitnienie Ludisii może być tak piękne i obfite :klaszcze:
Teraz czekam na aktualne kwitnienie :)
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: katarzynka575 »

Heniu piękne wspominki, może jeszcze jakieś na czas oczekiwania na aktualne kwitnienia ?
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Efka »

Kwitnienie Ludisii było zjawiskowe, Henryku, czekam na kolejne :) . Dendrobia na pewno coś ładnego pokażą, nie tylko keiki ;) . A w oczekiwaniu na nowości - popieram Kasię - warto powspominać :super: .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: jus222 »

I ja zaglądam, Henryku do Ciebie i...tęsknie za... Twoimi fotkami i opowieściami.
Piszesz pozytywnie o dendrobiabh phalaenopsis. Poproszę zdjęcia młodych przyrostów.

A ludisia - cudowna ;)
Awatar użytkownika
trzynastka
VIP
VIP
Posty: 357
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:24
Status: Aktywny

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: trzynastka »

Ludisia śliczna, jak piszesz ze zakwitnie na 8 pedach to będzie widok, oczy mi z orbit wyjdą, moja ma tylko 5 powoli przekwita :)
Pozdrawiam Celina
Henryk
VIP
VIP
Posty: 1189
Rejestracja: 19 sty 2012, o 08:00
Status: Aktywny
Lokalizacja: B.-B.

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Henryk »

No i popatrzcie,tyle dni czekania na słońce. :)
Dzisiaj wreszcie u nas zaświeciło,więc będą fotki,będą kwitnienia.Tyle ze bez żadnych fajerwerków,będzie skromniutko,jeden kwiatek.
Kwitnienie zostawiam na koniec a teraz odpowiedzi.

Kasiu /Ra/,tak,Ludisia potrafi zaskoczyć,takie kwitnienia można było już podziwiać,i to wcale nie tylko u mnie.
Za chwilę pokażę jak teraz wygląda.

Katarzynko,Efciu myślałem o wspominkach,ale z drugiej strony ciągle łudziłem się,że wreszcie pokaże się słońce,że będą fotki . . .Dzięki za pamięć. :*

Justynko,zawsze cieszyły mnie Twoje wpisy. :* Chciałbym znowu poopowiadać o storczykach,ale ciągle jeszcze byłyby to b.smutne opowieści. :( Może wiosna przywieje więcej optymizmu . . .

Celinko,witam z przyjemnością i Ciebie. :) Zaraz pokazę Ludisię.Może nie będzie widać wszystkich ośmiu kłosków,ale są i może wcale to nie koniec :D

Pora na "dowód rzeczowy".Tak wygląda dzisiaj:

Obrazek

No to ile kłosków widać?

Teraz to jedno jedyne moje kwitnienie.Dziwaczne,bo z czegoś co trudno nazwać.Czy to nowe psb,które postanowiło w pewnym momencie stać się pędem kwiatowym,czy też pęd z mini listkami i wcale nie mini korzonkami? :D Do tego wszystkiego za żadne skarby nie chciał przyjąć właściwej tj pionowej postawy.Musiałem czekać,aż na tyle urośnie,żeby dało się go "wygiąć" na sąsiedniej psb.

Dendrobium Buraczek Pokraczek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę tych fotek może dużo :rumieni: ,ale jak się nie ma nic innego. . . :(

Tyle na dzisiaj.I nawet nie wiem kiedy będą kolejne kwitnienia,i co to będzie.Jakoś nic nie mogę nowego wypatrzyć. :/
Pozdrawiam i zapraszam /tutaj/
Henryk

Storczyki Henryka I
poprzednio
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczyki Henryka II

Post autor: Bożena »

Heniu, napiszę szczerze, nie lubię tych suchych badyli....ale tak pięknych kwiatów dawno nie widziałam , a tak szczerze to są tak śliczne, że 100 fotek to wcale nie byłoby za dużo :)....pierwszy raz widzę żeby z tych badyli coś tak przepięknego wyrosło :)
Pozdrawiam Bożena.
ODPOWIEDZ