Storczyki u Marka

Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczyki u Marka

Post autor: bichette »

Piękna ta restrepia, ale ja do tych robaczków nie mogę sie przekonać, takie maleńkie te kwiatuszki. Ostatnie zdjęcie Vandzi jest super, jak zobaczyłam zdjecie od razu z linijką do swojej pobiegłam, 12 góra-dół, a w najszerszym miejscu po skosie 13cm. Teraz jeszcze łatwiej jest mi sobie Twoją wyobrazić w tym cudnym kolorze.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Karolkaaa »

Vanda jest przesliczna.
Te jej kolory są cudowne. ;)
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczyki u Marka

Post autor: dorotka_kk »

Marku piszę rzadko u Ciebie, ale jestem codziennie :D szaleje za Twoją Vandą :serce:
poczaruj troszeczkę, bo mam taką a zakwitnąć nie chce :(
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Tak szybciutko ,bardzo dziękuje wszystkim odwiedzającym , postaram się odpowiedzieć na posty za tydzień.
Nadarzyła się okazja i zaraz wyjeżdżam w moje ukochane Tatry .a jutro rano przywitam się z nimi na szlaku . Szkoda tylko że to nie czerwiec bo ta pora zawsze mi bardziej odpowiada i mogę znaleźć nasze polskie storczyki.
Zahaczę też o Pieniny .
Awatar użytkownika
Kasia_B
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 29 sie 2012, o 10:47
Status: Aktywny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Kasia_B »

Zazdroszczę tych Tatr. Pozdrów je ode mnie ;)
Joane
Znawca
Znawca
Posty: 401
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:44
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Joane »

Marku nareszcie i ja dotarłam aby się przywitać. :) Widzę, że nawet Alusia była szybciej niż ja. :rumieni:
Bardzo się cieszę, że tu dotarłeś. Ostatnio podglądałam Twój wątek ale już tam nic nie pisałam. Chyba jak większość.
Czytając Twój wątek i to co pisaliście o mnie spowodowało straszne wypieki u mnie. :wstyd: :wstyd: :wstyd:
Pięknie kwitną Ci Masdevallie. :D O Vandi nie wspomnę.
No i robaczek znowu kwitnie u Ciebie. :super: :super:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Storczyki
Ogród
Sprzedaże
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Elżbieta »

Witam się Marku i z Tobą :piwo:
Jak zwykle się spóźniłam już bez usprawiedliwień dlaczego,trochę asertywności nie zaszkodzi :hyhy: .
Widzę w Tobie bardzo bratnią duszę ;) ,bo i ja kocham Masdevallie, i sabotki.Mam też Aquarius.Mogę Ci podpowiedzieć,że jak się rozrośnie to kwitnie non stop.
Może kiedyś zrobimy zamiankę :D .Falcons Gold sprzątnęli mi sprzed nosa. ;(
Vanda jest niesamowita,a to perfekcynie zrobione zdjęcie jeszcze to podkreśla.Koloryt też ma :super: .
Onicidium znam,bo mam.Też jest :super: i wszystkim je polecam.
Gratuluję tych wszystkich kwitnień i zdrowych roślinek. :ok: .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

….uf już jestem, może troszkę zmęczony tą włóczęgą po górach ale jakże „naładowany „ na okres jesienno zimowy, ale dorzeczy obiecałem że odpowiem po powrocie na napisane posty więc niniejszym to czynię;

Gosiu (nina1611) – akurat tylko Restrepia Brachypus mnie tak obdarza kwiatkami bo już Restrepia Speciosa niestety. Jest jakaś bardzo krnąbrna.
Restrepia Brachypus właśnie wypuszcza nowy liść i młodą sadzonkę z liścia która na wiosnę będzie do wymiany.

Obrazek

Obrazek

Vanda niestety już wspomnienie tylko pozostało po moim przyjeżdzie z Tatr . Choć roślina miała wspaniałą opiekę jak większość storczyków to niestety nieodwracalny proces przekwitania kwiatów zrobił swoje.

Obrazek

Obrazek

Rysiu (rysia 13) dziękuję za odwiedziny ale niestety jak pisałem wyżej już nie ma co podziwiać chyba że tylko zdjęcia .
Czekamy do przyszłego roku na kolejny spektakl z kwitnięcia.

Kasiu (katarzynka575) – oj nasłuchała się nasłuchała ,więc może z dumy szybciej jej lico pociemniało i odeszła w zapomnienie. ;(
Tak pięknie piszesz Kasiu o tych roślinach że aż cały się rumienię :wstyd: i powiedziało by się „… pieśc uszy moje , toż to muzyka dla nich…” DZIĘKUJĘ! :*

Agnieszko (bichette) , Karolino (Karolkaaa0 , Dorotko (dorotka_kk) bardzo dziękuję .
Myślę że warto spróbować nawet z tymi mniej okazałymi storczykami , tutaj wielkość wcale ich nie dyskwalifikuje a są zawsze jakieś nowe doświadczenia.
Co do czarów to już je wypowiadam zaklęcie …… :D

Kasiu (Kasia_B) – serdecznie witam w wątku , bardzo się cieszę że mnie odwiedzasz i zostawiasz wpis .
Co do Tatr o tej porze są wspaniałe i może tak nie oblegane przez turystów więc warto jechać jeśli się chce poobcować sam na sam z górami i posłuchać muzyki kołyszących się traw.
Przemycam widoczek z Czerwonych Wierchów (mam nadzieję że moderator na mnie nie :krzyk: )

Obrazek

Jedyna szkoda że mój pobyt po Słowackiej stronie w Małej Fatrze nie owocował zdjęciami łąk pokrytych storczykami ale mam cichutką nadzieję że uda mi się pojechać kiedyś w czerwcu i zarejestrować ten piękny spektakl kwitnących łąk.

Joasiu(Joane)- szczególnie ciepło Cię witam w moim wątku i bardzo się cieszę z tych odwiedzin. :*
Myślę że te małe rumieńce to nic zdrożnego ,a kobietom z nimi do twarzy. ;)
Dziękuję za miłe słowa , a co do masdevalli to właśnie dwie z tych z przed roku dostały pączki, więc jeśli wszystko dopisze to może będę się cieszył razem z wami ich kwiatami
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki u Marka

Post autor: nina1611 »

cudowne zdjęcie z wyprawy w góry! :) :super:
co do Restrepi species to musi mieć dość wilgotne powietrze aby zaczęła produkować pędy ;)
u mnie na początku był jeden pęd, co jakiś czas, a obecnie po podniesieniu wilgotności i utrzymywaniu jej dość wysoko, produkuje co jakiś czas kilka pędów za jednym razem.
gratuluję nowej sadzonki ;)
u mnie na Res. antennifera var. gigantea pojawiła się nowa sadzonka ( a ja dopiero dzisiaj to zauważyłam hehe ) :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Basia »

Cześć Marku :D

Super, że do nas dołączyłeś! Rośliny jak zawsze powalające :)
Zablokowany