Storczyki u Marka

Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Kasiu chyba wiem o jakiej żaróweczce mówisz bo przyznam się że śledziłem waszą wymianę postów z Milenką .
Kasia_Ra pisze:Mam tylko jedną wątpliwość, mój MM stoi w łazience na południowym oknie, ma więc tam sporą wilgotność, czy przeniesienie go do pokoju w którym będzie słoneczko, spodoba mu się ?
U mnie te storczyki czyli Philadelphia i Mini Mark też stoją na południowym oknie tylko że nie w łazience i o ile Philadelphia dość dobrze znosi takie pokojowe warunki to Mini Mark jest bardziej kapryśny i muszę go spryskiwać przynajmniej 2 razy dziennie , choć nie powiem że jak już spryskuję to Philadelphi się też nie sięgnie.
Wracając do żarówki to podstawowa zasada ona musi świecić w poziomie i najlepiej zastosuj odbłyśniki. Zyskasz na tym to drogocenne światło które nie będzie emitowane w górę i jest w bardzo małym stopniu wykorzystane.
No i jeszcze jedna sprawa ta żarówka nie doświetli Tobie zbyt wielu storczyków . Ona jest fantastyczna do tzw. szklarenek lub doświetlania pojedynczych okazów.
Moje storczyki na tym oknie doświetlam belką z rurami ale to już inna bajka
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki u Marka

Post autor: lucyna »

Marku, a już się wystraszyłam, że spoważniejesz lol
Ja tylko chciałam zwrócić uwagę na to, że można mieć wątek, który zawiera mnóstwo ciekawych wskazówek co do uprawy storczyków, a przy okazji super się bawić :D Jedno nie przeszkadza drugiemu, a ile przy tym korzyści ;)
Tak trzymaj :super:

Jeśli swoją Violkę i Philadelphię prowadzisz tak jak swój wątek to już wiem czemu kwitną jak oszalałe lol
Brawa dla zieleninki :klaszcze:
Awatar użytkownika
felekkartofelek
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk bliżej Śląska. ;)

Re: Storczyki u Marka

Post autor: felekkartofelek »

Ale u ciebie pięknie. :D

Bardzo podoba mi się Violka, muszę na nią popolować. :super:

No i pączek na Venustum, niech szybko rośnie, bo nie mogę się go doczekać. :P
Pozdrawiam Kamil i Felek ;D
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Efka »

marwes63 pisze:No i jeszcze jedna sprawa ta żarówka nie doświetli Tobie zbyt wielu storczyków . Ona jest fantastyczna do tzw. szklarenek lub doświetlania pojedynczych okazów.
Eeee, Mareczku, teraz to odrobinę przesadziłeś - ze trzy - cztery dość duże storczyki się pod nią moim zdaniem mieszczą, tyle że nie w jednym rzędzie. A ile mniejszych można jeszcze 'poutykać' :D .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

lucyna pisze:Marku, a już się wystraszyłam, że spoważniejesz
Ja tylko chciałam zwrócić uwagę na to, że można mieć wątek, który zawiera mnóstwo ciekawych wskazówek co do uprawy storczyków, a przy okazji super się bawić Jedno nie przeszkadza drugiemu, a ile przy tym korzyści
Tak trzymaj
Jeśli swoją Violkę i Philadelphię prowadzisz tak jak swój wątek to już wiem czemu kwitną jak oszalałe(...)
No coś Ty , ja ,ja nie tak szybko spoważnieję lol ,a co do storczyków to
Lucynko ależ one już dawno zeszły na zła drogę ja dopiero zaczynam :D

Kamilu poluj , życzę szczęścia. jak upolujesz to będzie niezłe trofeum ;)
Efka pisze:Eeee, Mareczku, teraz to odrobinę przesadziłeś(...)
- Milenko ale jeszcze trochę i na pewno wiosna zacznę przesadzać lol , zresztą kobiety zawsze umiały upychać :D

Dziś że późna pora to takie zwyczajno/niezwykłe
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013, o 09:35 przez marwes63, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Efka »

marwes63 pisze:Milenko ale jeszcze trochę i na pewno wiosna zacznę przesadzać lol , zresztą kobiety zawsze umiały upychać :D
Mężczyźni też - czasami :D - sobie z tym radzą. Nałóg storczykowy rozwija różne dziwne umiejętności ...
Dlaczego pomalowałeś storczyka szminką :młotek: ? Bez tego był piękny ... Czy on tak kwitnie nieprzerwanie od jesieni? :0
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Karolkaaa »

Witam cię.
Przestudiowałam pare stronek z twojego wątku i naprawde widać że wkładasz prace w robieniu im zdjęć.
Phalaenopsis philadephia, zaczynam się w niej zakochiwać...
Marku czy jest trudna w uprawie? Rzadko spotykana w sprzedaży prawda?

Żółty phal słodziutki, woskowy?
Pachnący? Czy tylko swoim wyglądem przykuwa uwagę??!
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Kasia_Ra »

Śliczny i słodki woskowiaczek :)
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczyki u Marka

Post autor: katarzynka575 »

Mareczku pamiętasz moją omyłkę na FO jeszcze ,odnośnie Phal Shanghai Stripe mini . Widzę że tym razem od razu pokazałeś jaka jest różnica między nią a hybrydką :D Pamiętam jakie piramidki wtedy ustawiałeś żeby uchwycić tą różnicę w wielkości .

Opowieść o Violce świetna, daje do myślenia i potwierdza że nasi podopieczni nie lubią jak się przy nich gmera i oddziela od "rodziny" czyli innych bulw czy rozet ;) Tym bardziej podziwiam że pięknie kwitnie i będzie kwitła na dwóch pędach :ok:

Philadelphia urocza jak każda jedna z kwitnących teraz w naszych mieszkaniach te kwiatuszki można podziwiać godzinami u siebie jak i tu na wątkach :serce:

Sabotek widzę piękne postępy robi, niech szybciutko pokazuje pyzaka .Ten gatunek to dopiero naszą cierpliwość ćwiczy :gwizdać:
Pozdrawiam Kasia
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Storczyki u Marka

Post autor: kokolidek »

marwes63 pisze: Lucynko ależ one już dawno zeszły na zła drogę ja dopiero zaczynam :D
Ale jakby co - wszystkiego się wyprę lol
To nie ja Cię sprowadziłam na złą drogę, chyba już na niej byłeś lol lol
marwes63 pisze: Dziś że późna pora to takie zwyczajno/niezwykłe
:D lol lol

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
Zablokowany