Storczyki u Marka

Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Małgosiu , Kasiu ,Agnieszko ogromne dzięki.
Nie wiem jak pachnie żółte bo mi jeszcze nie kwitło ale to polecam ze względu na fantastyczny zapach który faktycznie wypełnia cały pokój .

Rysiu kwiatków pojedynczych nie liczyłem ale ma 5 pędów więc jest nieco w tyle za Twoim.
Życzę aby Twoje zakwitło jak najszybciej. Choć storczyk ten ma drobne kwiatki to pachnie rewelacyjnie.

Witaj Agatko w moich progach.
Vanda była zakupiona w Konińskiej Castoramie po przekwitnięciu 2 lata temu. Stan jej był nie zaciekawy , była bardzo przesuszona i miała wiele połamanych korzeni. Przez te 2 lata u mnie nieźle się zregenerowała i już w pierwszym roku pobytu obdarzyła mnie 4 kwiatami a w tym 5 oma. Nie jest zbyt wylewna i tak dawkuje mi swoje piękno.
Masdewalia ta to hybrydka o nazwie Aquarius . Ma fantastyczne kwiaty ( ja nazwałem sobie ją’’ kameleonkiem ‘’) bo od koloru pomarańczowego przez biały zmienia się wraz z przekwitaniem w kolor różowy.

Bardzo dziękuję Tomku za życzenia choć z moich obserwacji wynika że storczyk ten po tak dużym kwitnięciu odpoczywa sobie więc prawdopodobnie w przyszłym roku będzie 1 lub 2 pędy jak miało to miejsce w zeszły roku.

Dorotko witam w wątku i bardzo dziękuję.

Henryku pochwały z twoich ust bardzo połechtały moje ego , bardzo dziękuję .
Musiałem :piwo:
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Storczyki u Marka

Post autor: kokolidek »

Wczoraj byłam, nawet posta popełniłam, ale byłam pod takim wrażeniem oncidium. że nie wiem co wcisnęłam, ale chyba nie to co trzeba, bo posta nie ma :wstyd: , A to najlepszy dowód na to, że z jego powodu "straciłam głowę" lol
Jest rewelacyjne :super:
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki u Marka

Post autor: jus222 »

O_O Marku, Liczyłeś kwiaty na oncidium.

Jest fantastyczne :klaszcze: :klaszcze:
Awatar użytkownika
darek
VIP
VIP
Posty: 923
Rejestracja: 4 lut 2012, o 19:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Storczyki u Marka

Post autor: darek »

Marku oncidium piękne i bujne, do tego ten zapach.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Alu ja zawsze myślałem że dziewczyny tracą głowę gdy zobaczą ładnego chłopaka... lol ,a nie jakiegoś tam kwiatka( mam nadzieje że nie słucha bo by się obraził),ale bardzo się cieszę że się Tobie podoba.

Justynko dziękuję za pochwały ale nie liczyłem tego drobiazgu, w każdym bądź razie jest tego masa.

Darku stokrotne dzięki.

Dzisiaj troszkę o jednym z moich ulubionych storczyków Phal. Wiganiae (schilleriana x stuartiana) czyli popularna hybryda pierwszorzędowa , znana wszystkim pod nazwą Philadelphia .Jestem zdziwiony tegorocznym pędem kwiatowym jest bardzo długi ma 5 odgałęzień bocznych a sam jego czubek mierzy 40 cm i jest przysłowiowo "goły" nie wiem dlaczego ale tak już ma . Dodam że ten końcowy odcinek pędu nie miał pączków kwiatowych i nie powstał na wskutek ich opadania. Cały pęd jak dzisiaj mierzyłem ma 98 cm długości. Na pewno jest wielkim obciążeniem dla rośliny. ale jeszcze w większym szoku byłem gdy 2 tygodnie temu zauważyłem tworzący się nowy pęd kwiatowy. Rośnie bardzo szybko.
..parę fotek tego dziwaka !?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki u Marka

Post autor: nina1611 »

Wygląda pięknie! - jak drzewko ;)
niech kwitnie jak najdłużej :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Małgosiu bardzo dziękuję za życzenia jak najdłuższego kwitnięcia i mam taką cichą nadzieję że tak będzie choć obawiam się tych krótkich dni i tego aby nowe pączki które zawiążą się na świeżym pędzie po prostu nie zasychały.
Dzisiaj może troszkę inaczej w moim wątku , zawsze pokazujemy piękno budzących się do życia pączków czy w pełnym rozkwicie kwiaty. Ja chcę pokazać również piękno odchodzącej w zapomnienie przekwitające rośliny .
Zobaczcie sami Piękną grę światła na składającym się jakby do snu kwiatku Phalaenopsis Golden Mistress.
Czyż te kwiaty nie odchodzą z całym pięknem?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki u Marka

Post autor: rysia13 »

Piękne ujęcia - odpowiednie do pory dnia :super:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Adamon
VIP
VIP
Posty: 1859
Rejestracja: 19 gru 2011, o 15:02
Status: Aktywny

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Adamon »

Philadelphia - może dziwak, ale urokliwy ;-)
Obrazek

. . .
karell

Re: Storczyki u Marka

Post autor: karell »

śliczne zdjęcia:*
Twoja Philadelphia to prawdziwe drzewko :D
Zablokowany