Storczyki u Marka

Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Efka pisze:Mężczyźni też - czasami - sobie z tym radzą. Nałóg storczykowy rozwija różne dziwne umiejętności
Dlaczego pomalowałeś storczyka szminką ? Bez tego był piękny Czy on tak kwitnie nieprzerwanie od jesieni?
Milenko a czemu tylko czasami :0 , czy masz tak kiepskie zdanie o całej tej brzydszej części ludzkości :(
...ach te usta , ja kocham takie zwłaszcza gdy zostawiają niechciany ślad na kołnierzyku koszuli :D . Co do storczyka to to cały czas ten sam od którego rozpoczęła się nasza wymiana spostrzeżeń i żartobliwe "trącanie :kijem: " lol . Kwitnie jeszcze trzema kwiatkami , a warżka jak marzenie...prawda!

Karolkaaa miło mi że zajrzałaś 'a od Twoich pochwał cieplutko się robi :rumieni:
Karolkaaa pisze:Phalaenopsis philadephia, zaczynam się w niej zakochiwać...
Marku czy jest trudna w uprawie? Rzadko spotykana w sprzedaży prawda?
A czemu tak puźno , zobacz ile osób na forum ma tego storczyka i kto by nie pisał o nim to zaznacza że jest w nim zakochany.
Wierz mi storczyk jest wart tego, a czy trudny , no nie wiem co Ci odpowiedzieć, na pewno kapryśny, jak większość dam :D .
Na brak światła reaguje zrzucaniem pąków(zresztą jak większość ) ale ona potrafi zrzucić wszystkie . Aby wyglądała tak jak ją oglądacie musiała być cały czas doświetlana i to już wcześnie . Nie obcinam również przy niej przekwitniętych pędów kwiatowych. codzienne spryskiwanie .
Woskowiec nie pachnie ,ale nie zawsze można mieć wszystko choć często zdarza się 2w1 ;)

Kasiu oczywiście że pamiętam , to były czasy specjalnie budowana piramidka aby zobrazować różnicę w wielkości kwiatów. Miłe że Ty też pamiętasz :*
Violka przeszła naprawdę swoje , ale jakoś się pozbierała i bardzo się cieszę z tego powodu . Zal jedynie roślin które pomarnialy u przyjaciól forumowych bo mogły by cieszyć ich naprawdę ciekawymi kolorystycznie kwiatami . Bajecznie wyglądają jak jest ich więcej .
katarzynka575 pisze: Philadelphia urocza jak każda jedna z kwitnących teraz w naszych mieszkaniach te kwiatuszki można podziwiać godzinami u siebie jak i tu na wątkach
Sabotek widzę piękne postępy robi, niech szybciutko pokazuje pyzaka .Ten gatunek to dopiero naszą cierpliwość ćwiczy
Tak Kasiu ,tak jest, a wiesz o tym dobrze bo przecież też kwitnie u Ciebie .
W temacie sabotków ja dopiero raczkuję ,ale to już wiem jak potrafią przytrzymać nas w niepewności lol
kokolidek pisze:Ale jakby co - wszystkiego się wyprę
To nie ja Cię sprowadziłam na złą drogę, chyba już na niej byłeś
Aluuuuu :)
...no tak a kto prowokuje awatarkiem , a teraz się wypiera :D , mowa o trzeciej młodości i że wszystko wolno To prawie moje motto ;) :D
Wiesz że my to wzrokowcy i patrzymy odwrotnie od dołu do.... lol
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Efka »

marwes63 pisze: Co do storczyka to to cały czas ten sam od którego rozpoczęła się nasza wymiana spostrzeżeń i żartobliwe "trącanie :kijem: " lol . Kwitnie jeszcze trzema kwiatkami , a warżka jak marzenie...prawda!
Fajna hybrydka, bo długo kwitnie. Warżki woskowiaczków są piękne, nie bez powodu sama mam dwie podobne hybrydki ...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, o 14:45 przez Efka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Storczyki u Marka

Post autor: kokolidek »

marwes63 pisze:...no tak a kto prowokuje awatarkiem , a teraz się wypiera :D
No tak, można się było tego spodziewać :D
A kto nie pozwolił mi zasiąść w fotelu, tylko od razu: "Na kanapę proszę" :P
Kanapa niezła rzecz, ale tak od razu O_O , a gdzie "gra wstępna" lol Avatarek - to już przynajmniej namiastka ;) lol
No i wspólne ogladanie zwykłych/niezwykłych, to już prawie jak połączenie dusz :D

(Mówiłam, że na storczykach to ja się nie znam, więc nadrabiam całusami lol )
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Milenko dziękuje , wszystkie warżki są piękne , nie tylko woskowiaczków.... lol

Alu no tak teraz to wyjdzie że ja temu wszystkiemu jestem winien , bo zaraz na kanapę , a nie na fotelik i szepu ,szepu i wolniutko... oglądamy warżki storczysi ;) lol

...dzisiaj same sabotki

-Paphiopedilum Leeanum- myślałem że zastrajkowało ale ono tylko opóźniło swoje kwitnienie
Obrazek
Obrazek

i w całej okazałości (dodam że ma 3 pochewki kwiatowe)
Obrazek

- Paphiopedilum venustum zaczęło rozchylać pochewkę ale łodyżka pędu nadal krótka . Ciekawe jak u Sylwi3
Obrazek

- paphiopedilum hybryda amerykańska nadal pięknie kwitnie
Obrazek
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Storczyki u Marka

Post autor: kokolidek »

Mareczku - dla Ciebie :super: :*

i dla Twoich paputków (też jednego mam - Paphiopedilum calosum, to może i ja będę kiedyś mogła się pochwalić kwitnieniem. Mam go od września i .. żyje :klaszcze: ) :*
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki u Marka

Post autor: nina1611 »

śliczne pączki! gratuluję :klaszcze:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Alu bardzo mnie cieszą Twoje wizyty i super poczucie humoru w podzięce :*
Dziękuję za pochwały paputków.
Myślę że Twoje Paphiopedilum calosum (już wiem jak kwitnie- to raczej taki" brunet wieczorową porą " ) też niedługo odwdzięczy się za opiekę . Jednak z dz mojego krótkiego doświadczenia z tymi roślinami zauważam że ćwiczą one naszą cierpliwość( czyli to co lubisz długaaaaa gra wstępną ;) :D ) pokażą pochewkę i potem długo długo nic.Tak nas trzymają w niepewności, wyjdzie nie wyjdzie... ale jak wybuchną to są tak śliczne :0 jak ta hybryda amerykańska! ;) lol

Małgosiu stokrotne dzięki

Dzisiaj przedstawię też nowość która niedawno zawitała do mnie a robię to tylko z tego powodu aby podzielić się z wami radością jakiej mi dostarczył ten storczyk. Zazwyczaj storczyki przedstawiam po pełnej aklimatyzacji bo wiadomo okres ten jest różny . Pojawiły się dwa nowe pędy kwiatowe i myślę że je utrzyma bo intensywnie przyrastają.
...a to bohater dzisiejszej prezentacji;

-Phalaenopsis equestris "Apari Pink"

w całej okazałości
Obrazek

dwa widoczne nowe pędy kwiatowe
Obrazek

....oczywiście wstawiam też coś dla oczu takie "zwyklusie hybrydki NN ze sklepu" kolorowe które nie mniej cieszą jak te botaniczne (szkoda bo mam ich coraz mniej ale taka kolej rzeczy)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Efka »

Gratuluję nowości, Marku. Chyba się szykuje kolejna fontanna kwiatowa po Philadelphii lol . Ciekawe, czy ten storczyk Cię nie znudzi swoim nieustannym kwitnieniem :niepewny: . Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się już takich nowości w tym wątku. Nie powiem, ja kiedyś uważałam, że kwiaty equestrisów są brzydkie 8) , a teraz za nimi przepadam i marzy mi się kilka odmian barwnych.
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki u Marka

Post autor: nina1611 »

nowośc piękna! oby było jeszcze więcej kwiatów niż na Philadelphi :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Kasia_Ra »

Sesja pączków sabotków :ok: , ale najbardziej podoba mi się ten z zielonymi paseczkami ( mam nadzieję, że będzie biało - zielony ;-))
Gratuluję nowości i to jeszcze z dwoma nowymi pędzikami. Wygląda na to, że nie będziesz miał sezonu ogórkowego dzięki nim i zawsze nowe kwiatuszki do wstawiania :)
Zablokowany