Orchidee Karolki cz. II

Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: marwes63 »

Karola wszyscy się już wpisali i pochwalili Twoją kwitnącą cattleye ,Tylko nie ja :wstyd:
Naprawdę jest :super: przyznaję :ok:
Oncidium z burzą pączków robi wrażenie i nie mniejsze jak ostatnia nowość , Faktycznie maluch ale ja sie Tobie przyznam że też mnie bierze na takie maluchy.
Ostatnio zafundowałem sobie Aerangis punctata . Roślinka o 2-3cm listkach naprawde maleństwo a mam już paręinnych maluchów w swojej kolekcji :D chyba niedługo przyjdzie mi założyć 8) niczym denka od butelek :D
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: Kasia_Ra »

No po prostu :inlove: to Oncidium ! Jest fantastyczne :0 .
Pospieszyłam się trochę z zakupem na all.. , w piątek kupiłam sobie białe i żałowałam, że nie mają takiego jak Twoje, a dziś patrzę O_O - jest, no ale już po herbacie :niepewny: . Może innym razem :oczy: :gwizdać:
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: bichette »

Kaśka, nie żałuj, białe też są cudowne, widziałam je w realu i ślicznie pachną.
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
lidka

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: lidka »

Karolinka ta mała bździągwa tyż fajowa !!! Tej w kartonik nie wetknę bo jak nic lupę do oglądania kwiatków bym potrzebowała :D Tak może chlapnij fotkę temu cudu co do mojego kartonika się nadaje toż muszę luknąć jak mi się rozwija :D
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: Karolkaaa »

actus pisze:Karolka,Ty masz jeszcze mnostwo miejsca na parapetach!!!! :D
Piekne kwitnienia :serce: .A Finlei naprawde pyrtus.Oby sie ladnie zaaklimatyzowal :ok:
Kasia odnośnie Finleyia to mnie nawet nie denerwuj!!
Pojechałam i jak mi go pokazał to moją szczęke musiałam sprzątać z podłogi!!
Zapłaciłam za tego mikrusa nie małe pieniądze!!
Głośno powiedziałam że ta roślina jest chyba nie zdolna do kwitnienia a pan że zdolna i już nawet kwitła!
Fakt ma ślady starych liści które napewno ze starości odpadły ale dlaczego został tylko z dwoma liśćmi?? To jest pytanie. Narazie go obserwuje.
Mam miejsce na parapecie bo dużo roślin teraz wisi i szykuje miejsce dla drzewka :D
bichette pisze:Karola, jak powiesiłaś roślinki to strasznie pusto się zrobiło na parapetach, musisz coś dokupić lol
Ale ten nowy phal to mikrus, wariujesz na starość kobieto czy co :D ??? Niech Ci pięknie kwitnie, co by mnie zatkało z wrażenia ;)
Cattleya Cudownie się prezentuje, jestem strasznie ciekawa ile dni będzie kwitła.
Nic mi nie mów o tym mikrusie!!! Pan Marcin nie zaszalał!!!
Nic się nie zmieniło nadal stawiam na rośliny które widać :D :D
Co do kwitnienia to jeszcze poczekam.
To było po pierwsze a po drugie muszę cię mocno opierdzielić!!!!!!!!!!!!!!!! :/
Przeczytałam twój wpis odnośnie Cattleyki i kiedy na następny dzień wstałam rano "ona" zaczeła się marszczyć :( :(
Kończy już swój żywot :( :(
Dlaczego to zrobiłaś??
:D
marwes63 pisze:Karola wszyscy się już wpisali i pochwalili Twoją kwitnącą cattleye ,Tylko nie ja :wstyd:
Naprawdę jest :super: przyznaję :ok:
Oncidium z burzą pączków robi wrażenie i nie mniejsze jak ostatnia nowość , Faktycznie maluch ale ja sie Tobie przyznam że też mnie bierze na takie maluchy
Wstyd, Wstyd, Wstyd!! ciuś ciuś ciuś paluszkami!! :P
Cattleya właśnie przekwita i żegnam się z nią z bólem serca.. :( ;(
Dziękuje za Oncidium.
Co do malucha to tak jak pisałam wyżej mnie nie bierze na maluchy dla mnie Equestris ma za drobne kwiatuszki i ledwo widoczne.
Finleyi oczarował mnie kształtem i kolorami kwiatuszków i tyle ale mikrus mi się trafił faktycznie. Szkoda.
Kasia_Ra pisze:No po prostu :inlove: to Oncidium ! Jest fantastyczne :0 .
Pospieszyłam się trochę z zakupem na all.. , w piątek kupiłam sobie białe i żałowałam, że nie mają takiego jak Twoje, a dziś patrzę O_O - jest, no ale już po herbacie :niepewny: . Może innym razem :oczy: :gwizdać:
Kasiu już tu chyba pisałam że ja niechciałam tego Oncidium tylko moja połowka wybrała a teraz nie żałuję :)
Całe białe kupiłaś czy biało-żółte?? Biało-żółte bardzo mi się podoba.
Napewno sobie jeszcze kupisz :)
Zapach jednak mnie nie zachwyca :/

Lidzia kochana :) :)
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: Kaktus »

Karola,pyrtek pyrtkiem ,ale moj Krabi Paradise wiekszy nie byl od Twojego jak kwitl i nadal wiekszy nie jest.Moja Braceana jeszcze mniejsza i tez kwitla dwa razy juz.Ale fakt ,ze jak sie na niego patrzy to okazem zdrowia nie jest za taka kase.Jednak jestem pewna ,ze odbije pod Twoja opieka wiec trzymam kciukaski :D
I na to drzewko tak czekam i czekam........ :D
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: bichette »

:(
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Ewelina G

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: Ewelina G »

Karolinko to jest to oncidium, ktore ja chciałam mieć z synkiem. Bosko by wyglądało w naszym akwarium, tylko miejsca w nim juz brak :D . Poczekamy aż ojciec zrobi nam wieksze :D . Eqestris bardzo fajnie wygląda zawieszony na drzewku. Czym odgrzybiacie gałązki?
Cattleyke oglądam po raz kolejny, cud!
Możesz mi zmierzyc listki swojej bellinki? Ja też mam juz, ale tą co ty. Na belline green w dobrej cenie nie wpadłam niestety. Ciekawa jestem czy moja dorosla.
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: Bożena »

Karolinko, :klaszcze: dla wszystkich ślicznych pączusi, a Twoja katlejka mnie zauroczyła, przepiękny duży kwiatuszek - prawdziwy klejnot :)
Oncidium Twinkle, to prawdziwa rewelacja, dorodne kwitnienie i widać, że to nie wszystko, pączków jeszcze jest całe mnustwo :klaszcze: jestem pod wrażeniem :)
Pozdrawiam Bożena.
Awatar użytkownika
izzy
VIP
VIP
Posty: 426
Rejestracja: 19 lip 2012, o 16:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Milton Keynes - UK

Re: Orchidee Karolki cz. II

Post autor: izzy »

Jestem! I juz biegne po Cattleye - ale cudowna! Mru! :*
_________________________________________
Iza Pyza oraz Kot, a storczyki w tle i z przodu
ODPOWIEDZ