Storczykowa galeria Kasi

Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: lucyna »

Mam takiego jak Twój żółty :serce: tylko nie wiem czy doczekam się na jego kwiaty, bo kupiłam go gnijącego :/ wypuścił basal keiki, ale strasznie długo to wszystko trwa :gwizdać:
Wszystkie Phalaenopsisy urocze, ale Picollo :super:
Widzę, że ma plamę na trzonie, wygląda na starą, ale może zabezpiecz ją :niepewny: np Topsinem
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Kasia_Ra »

To stara plama, miał jak go kupiłam. Od razu wycięta i spryskana Topsinem z Previcurem ( dlatego jest w takie białe plamki :-P ). Nic się już dalej nie dzieje, więc myślę, że pomogło ...
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: bichette »

Ale kolorowo się zrobiło u Ciebie, phal pięknie kwitną. Picolo ma niesamowity kolor :super:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: marwes63 »

Kasiu aż mi głupio :rumieni: że taki szmat czasu mnie u Ciebie nie było.
W Twojej kolekcji wszystkie phalaenopsisy prawie na "gwałt" ;) :D ładnie zakwitają , czują coś te storczyki oj czują...chyba wiosnę. :D albo zarówka czyni cuda ;)
Ruda nowość imponująca! Brawo zakup pierwsza klasa! :super:
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: katarzynka575 »

Kasiu nowość śliczna ,ten jego kolorek :ok:

No widzę że ze zdwojoną siłą szaleją storczyki ,wiosna niewidoczna przez nas i jeszcze doświetlanie robi swoje ;) Ślicznie teraz będziesz miała święta kolorowe nawet jak zima nie odpuści
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Efka »

Niedawno miałam, Kasiu, pytać czy jesteś zadowolona z tej świetlówki, ale chyba nie muszę ;) . Pięknie u Ciebie i coraz bardziej kolorowo :super: .
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
-Maroka-
Znawca
Znawca
Posty: 614
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:42

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: -Maroka- »

Picolo Red cudowny uwielbiam takie mocne kolorki :D
Pozdrawiam Karolina
Storczykomania
Kasia_K

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Kasia_K »

Kasiu żółty phal jest rewelacyjny ale Picolo Red skradł moje serce :hypnod:
Pięknie tu w Twoim wątku, wiosna w pełnym rozkwicie :)
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Kasia_Ra »

nina1611 pisze:tyle pięknych kolorków :D
Małgosiu, dziękuję. Rzeczywiście, kolory w domu chyba chcą zrekompensować mi niedostatek kolorów na zewnątrz, gdzie tylko biało i biało ... krokusy, tulipany, hiacynty i żonkile pod śniegiem :/ . Często o tej porze roku było odwrotnie lol
lucyna pisze:Mam takiego jak Twój żółty :serce: tylko nie wiem czy doczekam się na jego kwiaty, bo kupiłam go gnijącego :/ wypuścił basal keiki, ale strasznie długo to wszystko trwa :gwizdać:
Wszystkie Phalaenopsisy urocze, ale Picollo :super:
Hmmm , czy to nie na tym forum czytałam, że storczyki uczą cierpliwości ??? lol Ani się obejrzymy, Lucynko, jak wstawisz jego kwitnące zdjęcie :hyhy: . A mój mnie bardzo mile zaskoczył żywym kolorem, bo jak go kupiłam miał blado - żółty kolor i już mu planowałam inny dom...
bichette pisze:Ale kolorowo się zrobiło u Ciebie, phal pięknie kwitną. Picolo ma niesamowity kolor :super:
Dziękuję, Agnieszko. Jeśli chodzi o kolor Picolo Red, to niestety aparat nieco przekłamuje, to kwitnienia na przedłużeniu nie jest tak intensywne jak było. Ale niestety nie umiem zrobić takiego zdjęcia, żeby miało wszystko: wierny kolor, dobre doświetlenie czy ostrość. Dopiero raczkuję :rumieni:
marwes63 pisze:Kasiu aż mi głupio :rumieni: że taki szmat czasu mnie u Ciebie nie było.
W Twojej kolekcji wszystkie phalaenopsisy prawie na "gwałt" ;) :D ładnie zakwitają , czują coś te storczyki oj czują...chyba wiosnę. :D albo zarówka czyni cuda ;)
Ruda nowość imponująca! Brawo zakup pierwsza klasa! :super:
Marku, miło mi, że wpadłeś :-) . Nie wiem, czy moje storczyki czują wiosnę, choć bardzo bym chciała :oczy: , wydaje mi się, że wysyp kwitnień jest skutkiem doświetlania :hyhy: . Albo raczej, żarówka znacznie przyspieszyła rozwój kwiatów. Mam teraz "ruch" na parapetach: te które rozwiną się pod żarówką, przenoszę na południowe okno, gdzie częściej mogę sycić oczy ich widokiem, a na zwolnione miejsce w solarium wstawiam inne.
Dziękuję w imieniu Rudego, który na dodatek pachnie ;-)
katarzynka575 pisze:Kasiu nowość śliczna ,ten jego kolorek :ok:

No widzę że ze zdwojoną siłą szaleją storczyki ,wiosna niewidoczna przez nas i jeszcze doświetlanie robi swoje ;) Ślicznie teraz będziesz miała święta kolorowe nawet jak zima nie odpuści
Kasiu , dziękuję bardzo, w imieniu Rudego, również ;-) . Wszystkie znaki na niebie i ziemi, wskazują na to, że w tym roku na święta będą mi musiały za kolory wystarczyć storczyki :zdegustowany: , i chyba nimi też ubiorę święconkę, bo krokusy się przez lód nie przebiją lol
Efka pisze:Niedawno miałam, Kasiu, pytać czy jesteś zadowolona z tej świetlówki, ale chyba nie muszę ;) . Pięknie u Ciebie i coraz bardziej kolorowo :super: .
Dziękuję, Milenko, jestem bardzo zadowolona z żarówki, jedynym jej mankamentem jest to, że jest tylko jedna lol . Choć ostatnio kupiłam kolejne osłonki " trzypaki" i w nich teraz stoją storczyki pod świetlówką, dzięki temu są bliżej siebie i konstrukcja bezpieczniejsza - trudniej strącić z parapetu :ok: .
-Maroka- pisze:Picolo Red cudowny uwielbiam takie mocne kolorki :D
Dziękuję, Karolino, jak już pisałam wyżej, na zdjęciu nie jest to dokładnie prawdziwy kolor kwiatu, ale i tak zgadzam się z Tobą - jest cudowny :oczy:
Kasia_K pisze:Kasiu żółty phal jest rewelacyjny ale Picolo Red skradł moje serce :hypnod:
Pięknie tu w Twoim wątku, wiosna w pełnym rozkwicie :)
Dziękuję, Kasiu. Jeśli chodzi o Picolo Red - to typowy przykład powiedzenia: trafiło się ślepej kurze ziarno lol . Stał na podłodze, obok regału przecenkowego , chwilę poczekałam, żeby sprawdzić, czy go sobie ktoś nie odstawił, a potem cap! i do kasy. Kosztował 8 zł O_O . Dopiero, jak przez internet weszłam na stronę producenta, okazało się, że wszystkie storczyki mają opisane !
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowa galeria Kasi

Post autor: Kasia_Ra »

Wszystkim w te najwspanialsze Święta życzę pokoju i radości :)

A mój własny MM dziś postanowił otworzyć swój kwiatek - w przededniu moich urodzin - lepiej nie mógłby wybrać ;)
mm.jpg
Ostatnio zmieniony 27 maja 2016, o 21:44 przez Kasia_Ra, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany