Storczykowy kwietnik IV

Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: rysia13 »

Gosiu- goskle, Gosiu-Goska1307, Karola , Kasiu- Kasia_Ra , Kasiu- katarzynka575 , Lideczko wielkie buziaki dla Was :* :* :*
lucyna pisze: Co Ty tam jeszcze kupujesz ? Hmmm
Lucynko na parapecie miałam 15 cattleyek, dzisiaj doszła 16-ta ,żeby było do pary :D
stah pisze:Ty wiesz za co Cię lubię i (mam nadzieję) zawsze będę wracał z przyjemnością do Twojego wątku :bye: :ukłon:
Może zawile i w zbyt wielu słowach i z możliwością różnorakiej interpretacji, jednak chciałem napisać, że podoba mi się tu u Ciebie tak sobie piszę tego posta już z godzinkę, w kilku doskokach, bo szkodniki wymagają ciągłej uwagi, więc jak niejasno sformułowane to wybacz
Stahu rzadko mi się to zdarza , ale ja nie wiem , co Ci odpowiedzieć :rumieni: Dziękuję :*

Mileno w walkerianie poza kwiatkami zaciekawił mnie sposób kwitnienia jej. Zobaczymy czy dane mi będzie ujrzeć to?

Kasiu -kasia74 no tak mnie wzięło :D :D :D

Retusa Witaj w moich skromnych progach :* Od czasu do czasu przemycę sobie hoje , bo to poza storczykami nieliczne zielone jakie mam :hyhy:


Dzisiaj będzie parapetowo. lol
Kilka dni temu robione zdjęcie parapetu dendrobiowo- brassiowego.
..tu część dendrobiowa(phal.) Obrazek

..i brassiowa część z ciągle kwitnącą B. Mivadą :ok:Obrazek


Parapet w dużym pokoju w 90% opanowały Cattleye :DObrazek

Dzisiaj dołączyła do nich jeszcze jedna :gwizdać: Cattleya granulosa syn. schofieldiana
Obrazek ;)
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: nina1611 »

Rysiu widzę że "cattleyoza" Cię opanowała :D lol :super: i tak ma właśnie być . . . jeszcze widze dużo miejsca na parapecie z cattleykami hehe musisz je szybciutko zapełnić :D
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Retusa

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: Retusa »

A ja myślałam, że moje parapety są szerokie - myliłam się! :0

Cattleye i mnie wpadły w oko, chociaż dopiero pierwsza jest w drodze do mnie, myślę, że na jednej się nie skończy :D

Rysiu, na pewno będę częstym gościem u Ciebie!
Awatar użytkownika
ajania
Znawca
Znawca
Posty: 458
Rejestracja: 15 sty 2012, o 22:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: ajania »

O rajusiu, jak ja uwielbiam takie "parapetowe", całościowe ujęcia :0 . Jakie masz te parapety szerokie, marzenie :* .
Ślicznie, egzotycznie i tropikalnie.Jjak Ci te wszystkie Cattleya zakwitną to poznańska palmiarnia będzie się wstydzić, że u nich tak skromnie :P . Super
lidka

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: lidka »

Rysiu co buzi jak buzi :0 tylko buzi a kto mnie przytuli co !!!??? Parapety to Ty masz naprawdę wspaniałe nawet szerolajne takie że jak nic już Ci zazdroszczę !!!
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: bichette »

Ale aię dzieję Ciebie, jak zwykle ... Niezłe nowości, widzę że cattleyaste zdobywają Twoje :serce:
Parapecik w dużym pokoju masz sporawy, można takiego pozazdrościć, ile on mo z pół netra szerokości?
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
katarzynka575
VIP
VIP
Posty: 2400
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: katarzynka575 »

rysiu ja też myślałam że mam szerokie parapety ale Twoje :gwizdać: ,No na takich to jest miejsca i można poszaleć ze storczykami ;) Ale masz catlleyak i dendrobium łałłłłł

A te storczyki na podkładkach na oknie to też dendrobium ? służy im taka uprawa ? Pytam bo zawsze myślałam że na podkładkach to tylko w orchidarium storczyki ładnie rosną O_o
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: rysia13 »

Małgosiu chwilowo muszę zrobić przerwę , żeby mój budżet odpoczął :hyhy:

Retusa -Kasiu miło mi będzie jeżeli zechcesz do mnie zaglądać :piwo:
Ja na tych Cattleyach pewnie też nie skończę , ale muszę zrobić sobie przerwę :hyhy:

Aniu bardzo bym chciała ,żeby było chociaż w części tak jak jest w palmiarni , ale to marzenia :oczy:

Lideczko to co mam zrobić jeszcze , jak buzi mało- parapet w kartonik zapakować Obrazek

Agnieszko , a to nie od Ciebie kopiowałam pomysł poszerzania parapetu? Ma 45 cm. szerokości :gwizdać:

Kasiu -katarzynka575 zdjęcie poglądowe niżej :gwizdać:
Obrazek :) wszystkie one dostają częściej wody niż pozostałe i nie narzekają , bo jakoś tam rosną. Szczególnie Tolumniom taka uprawa służy , bo lubią i słońce i ciepło :ok:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: lucyna »

Po zobaczeniu Twoich parapetorów już się nie dziwię gdzie Ty wszystko mieścisz ;)
Nawet jeszcze trochę wolnego miejsca widać :hyhy:
Nowa Cattleya wygląda na zdrowiutką :ok:
Rysiu życzę Ci żeby kiedyś wszystko na raz zakwitło :D ale by było :piękne:
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: Kasia_Ra »

Rysiu, bardzo mi się podobają Twoje parapety :-) I jak masz fajnie podzielone, gdzie co stoi :super: Takie zdjęcia są bardzo pomocne i proszę nam nowicjuszom ich nie żałować :oczy:
Oby Ci nowość jak najszybciej zakwitła, bo sobie obejrzałam kwiatuszki i są bardzo ciekawe i niespotykane :ok:
Zablokowany