Storczykowy kwietnik IV

Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: nina1611 »

u Ciebie to piękna wiosna :D :serce:
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: rysia13 »

Aniu nie masz za co dziękować . Jesteśmy tu po to by dzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem :*

Kasiu Neofinetia stoi teraz przy samej szybie okna, ale południowego :niepewny: Przez większość czasu w tym pokoju grzejnik jest zakręcony :zerka:

Małgosiu :*
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Awatar użytkownika
Bożena
Znawca
Znawca
Posty: 619
Rejestracja: 30 gru 2012, o 10:28

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: Bożena »

Rysiu, piękne masz roślinki, a ta Twoja pomarańczowa Dama Brassia to prawdziwe cudeńko :) i ogromna pociecha.
Jeśli pozwolisz będę stałym gościem na Twoim Storczykowym kwietniku :)
Pozdrawiam Bożena.
Alusia61

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: Alusia61 »

Rysiu, dopiero dzisiaj nadrabiam troszkę zaległości.
Dzieje się u ciebie całe mnóstwo. piękne kwitnienia pokazałaś.
Aż się człwiekowi na serduchu cieplutko robi od takich widoków.
Problem zasychających pąków mam u siebie również ale o dziwo najczęściej na falkach.
Nawet cattleye które stoją z boku potrafią rozkwitnąć a falek zasuszy pąki :(
Czekam na twoją cattleyke, sześć pąków będzie co oglądać :D
Na neofineti też myślę że zapowiada się kwitnienie, czekam razem z tobą.
Karolkaaa
VIP
VIP
Posty: 1735
Rejestracja: 19 mar 2012, o 19:20
Status: Aktywny
Lokalizacja: Łódź

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: Karolkaaa »

Rysiu pokłony!!
Pączki na Cattleya :* :* już mają piękny kolor :D :D
Vanilla faktycznie pnie się w górę ..
No ale moim największym faworytem sesyjki jest Ascocenda :) wspaniale mała, aż spojrzałam na swoją jaka różnica w wielkości. Kolosalna ;)
Widać że jest jej u ciebie dobrze ma poprostu śliczne grube serdelki zielone!! naprawde super :*
"Orchidee, dają tyle radości...one są moją pasją"

Pozdrawiam Karolina
lidka

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: lidka »

Rysiu Obrazek obrazków nie oglądam bo mi ścierek zabraknie a poza tym gotowam na zawał zejść !! :0 Już ja wiem jaka z Ciebie kusicielka !!!
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: lucyna »

Rysiu, a Ty jesteś pewna, że na Cattleyi jest sześć pąków, a nie siedem ? :hyhy:
Pięknie Ci rośnie zielone i Ascocenda się zebrała :klaszcze:
Super, że Neofinetia też zamierza kwitnąć :super:
Kwitnienia miodzik :D
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: bichette »

Ale sie u Ciebie dzieje, bardzo ładna masz Neofinete, ile korzeni.. ciekawie wyglada to co wyłania sie z pod liści :)
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Awatar użytkownika
dorotka_kk
Profesor
Profesor
Posty: 5622
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:08
Status: Aktywny
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: dorotka_kk »

Rysie,ńko, żebyś nie myślała, że mnie nie, to mówię że jestem ;) jestem, tylko tak po cichutku lol podziwiam w jeszcze większej ciszy, bo nie jestem w stanie nic powiedzieć :V gratuluje wyczekanej tolumni :padam:
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczykowy kwietnik IV

Post autor: rysia13 »

Bożeno witaj w moim wątku, będzie mi bardzo miło jak będziesz do mnie zaglądała :*


Alusiu opadające pąki to zmora większości z nas :kwaśny: . Ale dobrze, że to nie dotyczy innych gatunków , a najczęściej Phalaenopsisów. One szybciej się regenerują , przedłużają pędy :hyhy: Ciesze się ,że i Ty potwierdzasz opinię Kasi, bo ja na Neofinetiach nie znam się zupełnie :rumieni:


Karolka dziękuję za miłe słowa pod adresem Ascocendy. Dzisiaj przyszłą jedna (ktoś mi drugą sprzątnął sprzed nosa :załamany: ) nowość , o której Ci pisałam na PW. Zdjecia poniżej :gwizdać:

Lideczko zamiast ścierek polecam wycieraczki lol Wyjdzie taniej - prać nie trzeba lol lol lol
A skoro wróciłaś to obiecuję solennie :D KUSIŁAM , KUSZĘ i KUSIĆ BĘDĘ :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Ty obiecaj ,że nie będziesz znikać , bo przecież musisz to wszystko obejrzeć :oczy:

Lucynko zaglądałam , zaglądałam i .. tylko 6 zobaczyłam ale i tak cieszę się :super:
Ascocenda chyba pewnej osobie zrobiła na złość , bo jeszcze na poprzednim forum nie miała wróżonego długiego żywota lol lol lol

Agnieszko też jestem ciekawa , co takiego kombinuje Neofinetia , ale zdaję się na opinię specjalistek :ok:

Dorotko :serce: :serce: :serce: Bardzo się cieszę ,że zajrzałaś do mnie , ale niepokoi mnie jednocześnie , że tak po cichutku. Ty i cisza ???- niesłychane :załamany:


Dzisiaj na krótkie chwile pokazywało się u mnie słońce . A że to rzadkość ostatnio postanowiłam to uwiecznić :oczy:
Nawet zielenina na parapecie wygląda inaczej ;-) Obrazek

A tu malutki słoneczny akcent raz jeszcze :rumieni: Obrazek

i inne :gwizdać: ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Dzisiaj przyszła paczka z OG z zamówionym Bulbophyllum dearei x lobbii
Po różnych mniej , czy bardziej przykrych doświadczeniach z tym sprzedawca kolejny raz zaryzykowałam.
Ale jestem najmilej jak to tylko można zaskoczona- Bulbo wielkie , rozrośnięte i wygląda na zdrowiuteńkie :D
Oto ONO :gwizdać: Obrazek Obrazek
Zawisło już na kwietniku :ok: Obrazek

ale i tak mam jedno ale :kwaśny:
Przez nieuwagę (chyba ??? ) kogoś kto je pakował zostało ułamane takie cóś :wściekły: Nie znam się , ale wydaje mi się ,że to pędzik miał być ??? ??? ??? Obrazek


A kwitnąć ma tak---> http://www.orchidgarden.pl/components/c ... 9c5bb7.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
Zablokowany