Storczyki Jagnet

Awatar użytkownika
Basia
VIP
VIP
Posty: 569
Rejestracja: 16 sty 2012, o 01:06
Status: Aktywny
Lokalizacja: St. Neots / Cambridgeshire

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Basia »

Uwielbiam Phalaenopsis, tym bardziej gratuluję tylu ich kwitnień :super:
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Dziękuję za ciepłe komentarze :P

Aby przełamać nieco monotonnię, chciałabym zaprezentować pędzik na Paphiopedilum Ma Belle (maliponese x bellatum), który ku mojej radości pojawił się u mnie po półrocznej uprawie. Storczyka na codzień trzymam w szklarence z ikei przy oknie zachodnim. Posadzony w specjalnej mieszance do paphio, zimą doświelany, próbuje odwzajemnić się za moje starania ;)
Załączniki
Tak wygląda dzisiaj ta roślinka prawie w całości
Tak wygląda dzisiaj ta roślinka prawie w całości
A tak pęd w zbliżeniu
A tak pęd w zbliżeniu
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Drodzy Forumowicze

Od wczoraj jest ze mną hybr. Phal."Caramell Red Moon". Kupiłam ją od pewnej miłej kolekcjonerki z W-wy przez olx.
Mój aparat nie oddaje w pełni ciekawego koloru tych kwiatów, przy obecnej pochmurnej pogodzie, więc musiałam robić zdjęcie przy sztucznym świetle. Cieszy mnie, że storczyk ma dwie rozety i masę zdrowych korzeni. :P
Załączniki
Phal. Caramell_05.02.17_I.jpg
Phal. Caramell_05.02.17_I.jpg (138.08 KiB) Przejrzano 10962 razy
JoAnna
Początkujący
Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 18 lut 2016, o 16:22

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: JoAnna »

Piękna jest, czy naprawdę końcówki płatków są zielone/żółte? czy tak zdjęcie wyszło?
Pozdrawiam JoAnna
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Witam :)

Tak, obrzeżenia płatków mają żółtawy odcień. Szkoda tylko, że nie jest to pachnąca odmiana, ale wszystkiego na raz mieć nie można :P

Agnieszka
Awatar użytkownika
Iwona1905
VIP
VIP
Posty: 897
Rejestracja: 4 lis 2013, o 17:35
Status: Aktywny
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Iwona1905 »

Ciekawa jestem kwitnienia Paphiopedilum Ma Belle :) phal sliczny i jakie piękne zdrowe ,błyszczące liscie :D gratuluję udanego zakupu :)
Pozdrawiam Iwona
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Moje Paphiopedilum Ma Belle dziś już bliskie rozkwitnięcia :tanczy:
Załączniki
Paph. Ma Belle2_26.03.17.jpg
Paph. Ma Belle1_26.03.17.jpg
mira66

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: mira66 »

Witam,piękna roślinka gratuluję kwitnienia .
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

Dziękuję, ale będzie co podziwiać jak kwiat się rozwinie :P
Jaganet

Re: Storczyki Jagnet

Post autor: Jaganet »

W oczekiwaniu na rozkwitnięcie sabotka, prezentuję moją vandę javierii, która zaszczyciła mnie 3 kwiatami na raz :)
Jest to pierwsze kwitnienie u mnie storczyka tego rodzaju. Mam ją od maja ub. r, prawdopodobnie wcześniej nie kwitła, bo nie było śladu po pędzie. Na codzień wisi w koszyku przy zachodnim oknie, nad parapetem na którym stoi nawilżacz, zimą była doświetlana. Jedyne utrudnienie to konieczność zapewnienia jej wody destylowanej do namaczania. Ale plusem jest to, że posadzona w 15 cm. doniczce z mieszanką grubej kory, odrobiny spaghnum i kawałków korka, nie wymaga tak częstego namaczania jak vandy uprawiane luzem w wazonie. Mojej v. javierii wystarczy kąpiel w wiaderku raz w tygodniu, co 2 tyg. do wody dodaję trochę odżywki substral active.
Załączniki
vanda javierae_28.03.17.jpg
vanda javierae_28.03.17.jpg (134.19 KiB) Przejrzano 10728 razy
Vanda javierii_4.JPG
Vanda javierii_4.JPG (141.37 KiB) Przejrzano 10728 razy
ODPOWIEDZ