Kolorowe okno(a) Łucji.

Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Kolejne dwa to dendrobia nobile. Kupiłam je w lipcu 2012r (w Kauflandzie za 2,99 zł/sztuka). Kończyły kwitnienie. Jeden miał białe kwiaty z limonkowożółtym środkiem, a drugi był taki sam tylko na końcach płatków miał jasnoróżowe zakończenia. W tym roku kwitnienie było skromne w ilości za to kwiaty bardzo duże. Kolor u obu taki sam. Ślicznie pachną, jak delikatna gardenia z miodem.
Załączniki
Zdjcia 260_zmniejszacz-pl_600672.jpg
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Zbliżenie kwiatków.
Załączniki
Zdjcia 2013r 008_zmniejszacz-pl_570600.jpg
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Jutro wkleję zdjęcia storczyków, które obecnie nie kwitną i jeszcze dwóch phalaenopsisów, którym dzisiaj zrobiłam zdjęcia, ale są niewyraźne.
Do zobaczenia jutro.
Miłego wieczoru :)
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Witam w słoneczną niedzielę. Pogoda nas dzisiaj rozpieszcza ;)

Zacznę od zdjęć storczyków, które otrzymałam na urodziny w tym roku.
Miłego oglądania.
Załączniki
Oncidium Tiny Twinkle.
Oncidium Tiny Twinkle.
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Phalaenopsis, który już przekwitł i nie mam zdjęć kwiatków :( Były białe z różowym wzorkiem.
Załączniki
Zdjcia. Kwiecie 2013r 062_zmniejszacz-pl_934213.jpg
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

I zbliżenie.
Załączniki
Zdjcia. Kwiecie 2013r 064_zmniejszacz-pl_331105.jpg
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Teraz dwa zdjęcia phalaeonopsisa, którego kupiłam 17 marca 2012r jako kolorowy dodatek do prezentu dla mojego taty (na imieniny). Kwiatek się spodobał, ale został powierzony mojej opiece, czego efekty są widoczne ;)
Kwiaty pachną między godziną 10 a 13-tą. Zapach gardenii/jaśminu. Śliczny. Ze względu na wielkość zaliczam go do średnich phalaenopsisów.
A oto on:
Załączniki
Zdjcia. Kwiecie 2013r 005_zmniejszacz-pl_786030.jpg
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Drugie ujęcie.
Załączniki
Zdjcia. Kwiecie 2013r 006_zmniejszacz-pl_312071.jpg
Awatar użytkownika
Efka
VIP
VIP
Posty: 1228
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:56

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Efka »

Bardzo ładne roślinki, szczególnie ostatni storczyk. Jeśli podoba Ci się zapach podobny do gardenii/jaśminu, to polecam zakup Encyclia lancifolia - jedna z moich ulubionych zapachowych roślin; pachnie dość intensywnie i długo w ciągu dnia.
Pozdrawiam, Efka
_____________________________
:serce: : http://www.wildchinchillas.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Kurkuma

Re: Kolorowe okno(a) Łucji.

Post autor: Kurkuma »

Lubię kiedy kwiaty pachną. Ten zapach jakoś mi nie przeszkadza. Jest delikatny nie duszący może dlatego. Poszukam jak kwitnie proponowana roślinka. Dziękuję :)
ODPOWIEDZ