Storczyki Elżbiety cz.2

Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: rysia13 »

Elu broń Ci boże narzekać na swoje sabotki- są takie piękne , rozrośnięte i jeszcze te zapowiedzi na nich ;)

Masdevallie widziałam , nawet miałam w rękach :anioł: , przeglądałam z każdej strony :)

Masdevallia strobelii x Golden Tiger to faktycznie maleńka delikatna kruszynka :ok:

Różowa Masdevallia Rosemary jest piękna :super:

A tak w ogóle to Ty przecież nie masz brzydkich masevalli - wszystkie są :super: :super: :super:
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
lidka

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: lidka »

Ela ja normalnie Cię Obrazek toż to już znęcanie jest no ;( Ja też chcę takie masdewalie ino żeby też mi tak kwitły !!! Zabieram wszystkie co do jednej !!! Piękne po prostu zachwycajace !!! A idę se bo mi pikawa posłuszeństwa odmawia ;(
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Sylwia3 »

Eluniu jak wpadam do Ciebie to od razu wiem że zobaczę mnóstwo wspaniałych kwitnień Masdevalli :)
One tak cudownie u Ciebie rosną i kwitną.
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Elżbieta »

Sylwuś 3 dziękuję :* i zapraszam jeszcze.A wkrótce zaproszę Cię na kwitnienia sabotów :D :szczęśliwe:
Lideczko,a pogadaj sobie z nimi,może Ci zakwitną. ;)
Rysiu! Ty mi robisz reklamę,czy jak :anioł: :0 ? A ja się wstydzę,bo Ty mówisz,że nie ma brzydkich masdevallii,a ja co mówię o katlejach? :wstyd:
Kasiu Ra zapomniałam zrobić zdjęcia dla porównania :oczy: ,teraz wieczorem nie wyjdą,a poza tym muszę kupić nowe akumulatorki :hyhy: Ale jak jak bymchciała Cię zarazić :* :anioł:
Kurkumo to dendrobium straciłam już dawno :załamany: .A dziękuję w imieniu masdevallii :* .
Kasiu dzięki :* ,ta masdevallia podoba się wielu osobom.Z dendrobium to już historia,a ja czekam na kwitnienie Twojej masdevallii. ;)
Karolciu dziękuję :* Ci bardzo.Fakt ta masdevallia jest bardzo ładna,ale dość delikatna i jest umiarkowanie,a nie chłodolubna :ok:
Gosieńko dziękuję :* .
Aguś nie wiem,czemu padło.Tak pięknie urosło,miało 12 pączków,zaczęło kwitnąć i nagle O_O - nie ma ;( .
Ponoć one tak mają O_o ,już nie wiem.
Mareczku to chyba nie o tę perełeczkę :serce: chodzi,ale jak by nie było to też perełeczka.Listki ma do10 cm maximum,a kwiaty chyba nieco większe niż czysta strobelii,ale są mniej kudłate,a ciekawostką jest ruchoma warżka.Jak ruszysz kwiatem to ona się rusza. :V Zupełnie jakby kwiatek gadał. :D .

Teraz zdjęcia.Na początek coś,co kwitnie mi pierwszy raz i pierwszym kwiatuszkiem.Miłego oglądania. ;)
Obrazek
Dendrobium Fire Bird od naszego Tomka :szczęśliwe:

Obrazek
Stara znajoma Aquarius postanowiła mnie zaskoczyć po 2 miesięcznej przerwie.I to pierwszy jej kwiat.

Obrazek
Cała Rosemary
A tu w zbliżeniu
Obrazek

No i jeszcze strobelii x Golden Tiger dla jej "Fanów"
Obrazek
Obrazek

A na koniec kwiatuszek na nowym pędzie P.Philadelphia - Wiganiae
Obrazek

Na razie,bo mi woda w wannie wystygnie.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
tomkoc
VIP
VIP
Posty: 1216
Rejestracja: 20 gru 2011, o 12:58
Status: Aktywny
Lokalizacja: Chełm / lubelskie

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: tomkoc »

Gratulować, gratulować, gratulować :D Elu wszystkie piękne. Firebird tak ma, wcześnie wchodzi w kwitnienie. Szkoda, że na Chiyomi trzeba dłużej czekać.
Awatar użytkownika
kasia74
Moderator
Moderator
Posty: 2584
Rejestracja: 17 gru 2011, o 23:12
Status: Aktywny
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: kasia74 »

Elu u Ciebie to ja zawsze mogę się naoglądac masdevalli do woli, piękne kwitnienia wszystkie bez wyjatku. I ten kwiatuszek dendrobium :serce:
pozdrawiam Kasia
Magdzia

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Magdzia »

Kwiatuszek na nowym pędzie P.Philadelphia - Wiganiae piękny :serce: Podoba mi się u nich także to, że mają taki fajny nosek :oczy: Wspaniałe kwitnienia na Dendrobium Fire Bird oraz Masdevaliach :gwizdać: :super:
Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Sylwia3 »

Eluniu Rosemary :0 jak one cudownie Ci kwitną!
Ja się ciągle nie mogę nadziwić jak Ty to robisz że Ci tak kwitną jak szalone!

A co do Sabotków- Eluniu mam pęd na Paph. Deperle :D
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: Elżbieta »

Sylwuś !!! Jak się cieszę :anioł: !!! :łzy: :serce: nawet nie masz pojęcia.Aż mi serducho mocniej zabiło.Ty się pytasz jak ja to robię ??? A ja się pytam.Jak Ty to robisz ???
Magdziu dziękuję :* ,a co do noska... fajny taki zapijaczony :D .
Kasiu 74 zawsze zapraszam :piwo: ,chociaż nie zawsze będą masdevallie :) ,bo teraz szykują się sabotki :serce: .No i dendrobium jeszcze wszystkiego nie pokazało.
Tomku dziękuję :* ,dziękuję :* ,dziękuję ;) .Zawsze myślałam,że to Stardusty są łatwiejsze od Fire Bird.A Stardustka rośnie.Tylko nie wiem,czy jak będzie zimno zabrać ją w cieplejsze miejsce,czy zostawić :pyt: .

Moje nowości od Bożenki.
Za wczasu kupiłam im gliniane doniczki,by się czuły bardziej komfortowo :-)
Bożenko,są cudowne :oczka: - takie kipiące życiem,okazy zdrowia.Jestem dzięki nim taka :szczęśliwe:
Obrazek
Od lewej Masdevallia paiveaena - znalazła miejsce przy masd. decumanie i coccineach w ganku :oczy: .
W środku Masdevallia oscitans - stoi w łazience niedaleko okna z kilkoma innymi masdevalliami :gwizdać: .No i Masdevallia rolfeana trafiła do kuchni obok M.patuli.Też blisko okna :D ^_^
Kurcze,mogłam zrobić lepszą fotkę :rumieni:
Ale te masdevallie są :serce: :serce: :serce:
Bożenko :* .
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
rysia13
VIP
VIP
Posty: 3196
Rejestracja: 15 sty 2012, o 18:14
Status: Aktywny
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Storczyki Elżbiety cz.2

Post autor: rysia13 »

O_O O_O O_O

Przyszłam pooglądać nowości , a tu mi się zdjęcie nie otwiera ;(

Ale zanim to napisałam to już się otworzyło :D

:super: :super: :super: :super: :super: :super:


Dendrobium Fire Bird bardzo szybko się otworzyło- myślałam ,że to dłużej potrwa :ok:


Tak kusisz tymi Masdevalliami Elu, że chyba po raz pierwszy w życiu ulegnę kobiecie :rumieni: :rumieni: :rumieni: - ale poczekajmy do wiosny :D :D :D :D
Pozdrawiam Rysia
Mój wątek na poprzednim forum storczykowy kwietnik

Obecne wątki
cz.I Storczykowy kwietnik cz.II Storczykowy kwietnik II cz.III Storczykowy kwietnik III cz.IV Storczykowy kwietnik IV
ODPOWIEDZ