Storczykowa kolekcja Magdzi :)

Magdzia

Re: Storczykowa kolekcja Magdzi :)

Post autor: Magdzia »

Witam wszystkich bardzo serdecznie po 3 tygodniowej przerwie :)
Jestem ostatnio bardzo zabiegana i nie daję rady wszystkiego ogarnąć, ale przy okazji Świątecznych porządków, postanowiłam posprzątać również u siebie w wątku i nadrobić zaległości w Waszych wąteczkach. Najpierw podzielę się z Wami co mi rozkwitło, a potem biegnę do Was nadrobić zaległości :)
Kurkuma pisze:Dzień dobry ;)
MM śliczny :serce: Lubię pieguski ;)
Pirat bardzo mi się podoba.
Brawo dla FM :klaszcze: Już nie mogę doczekać się kwiatuszków one są takie śliczne...
Witaj :) Ja również uwielbiam wszystkie pieguski :oczy: Fm już pączkuje więc za jakiś czas pojawią się kwiatuszki. Czekam na nie bardzo niecierpliwie :gwizdać:
actus pisze:Ooooo moja Madziunia w koncu posprzatala te tony kurzu tutaj :D
Az sie wierzyc nie chce ,ze MM tak pieknie doszedl do siebie po tych perypetiach z podrozami :klaszcze: :klaszcze:
Naprawde bardzo sie ciesze!A pedow na FM strasznie Ci siostra zazdrosze ,bo moj ani mysli pupsko ruszyc lol
Heh, znowu mi się tyle kurzu nazbierało Siostra, a ile pajęczyn !!!
Tak MM bardzo mnie zaskoczyły, widać, że są bardzo wytrwałe i wszelkie podróże i złe warunki im nie straszne były. Pięknie kwitną :D
Mam nadzieję, że Twoje FM też w końcu się ruszy i obie będziemy mogły się cieszyć jego kwiatuszkami :)
Callanthe pisze:Śliczny MM, piękne są te drobne kwiatusie :D
Już nie mogę się doczekać kiedy będą kwiatki na FM, zawsze mi się bardziej podobał niż MM :)
Dzięki Pati Ja sama jestem, ciekawa, które kwiatuszki będą mi się bardziej podobać, bo na żywo MM wygląda znacznie ładniej niż na zdjęciach :gwizdać:
Kasia_Ra pisze:Ale się fajnie czyta wymianę czułości między siostrami :D , zawsze chciałam mieć siostrę :uśmiech:
Prześliczne, moje ulubione kwiatuszki MM - pięknie je sportretowałaś :ok:
Taki Pirat, to super sprawa - nie dość, że ładny ogromnie, to jeszcze jaki chętny do kwitnienia !
No i dwa pędy na FM - gratulacje :klaszcze:
Dziękuję Kasieńko :* Tak, Pirata bardzo polecam wszystkim, bo bardzo wdzięcznie kwitnie i jest śliczny :)
FM bardzo mnie zaskoczył tym drugim pędzikiem :V Cieszę się, że mu u mnie dobrze :)
Karolkaaa pisze:O kurczę zazdroszczę ci kwitnienia MM..moje jakieś dziwne..ani liścia a już nie mówie o pędach.
Wkurzę się to sprzedam i kupię drugie.
FM ci zakwitnie?? wow to już wogóle :) :)
Dziękuję Karolinko :) Widzisz, a u mnie jeden kwitnie i liścia wypuszcza. Poczekaj z tym swoim do wiosny, może ruszy jak będzie miał więcej słoneczka i dni będą dłuższe.

Przez te 3 tygodnie swoje buźki pokazało mi 6 storczyków, w tym 2 miniaturki i jedna Midi :D

Zacznę może od Midi, którą dostałam od mojej Siostrzyczki :) Pięknie się zaaklimatyzowała, wypuszczając nowego listeczka i przedłużając pędziki :) Tak rozkwitł mi pierwszy pączek, kolejne jeszcze rosną:

Obrazek

Buźkę pokazała również moja pierwsza Mini wstydzioszka, od której zaczęła się moja przygoda z tymi maleństwami :D Kupiłam sobie ją w Dniu Kobiet. Gdy przekwitła, przedłużyła pędzika, a po 7 miesiącach odbiła z oczka. Niestety 2 pączusie z 4 uschły, ale cieszę się, że będę się cieszyć chociaż 2 kwiatuszkami :)

Obrazek

Kolejna Mini jest ze mną od 24 czerwca i kwitła u mnie tylko 1 miesiąc, ale po 2 miesiącach od przekwitnięcia wypuściła pędzika na którym rozkwitł już pierwszy kwiatuszek :)

Obrazek

Na razie zauważyłam u tych dwóch Miniaturek, że mają większe i ładniej wybarwione kwiatuszki :)

Pamiętacie mojego Basalka od chorągiewki, który wypuścił 2 pędziki ? Pokazał już pierwszą buźkę i kolejne pączusie już rozkwitają :)
Jestem bardzo szczęśliwa, że zechciał dalej żyć i będzie ze mną przez długie lata :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejnego storczyka dostałam w prezencie na Dzień Kobiet od Męża :) Również bardzo go polecam, gdyż bardzo wdzięcznie kwitnie i już 3 raz przedłużył swój pęd i odbicie, a do tego wszystkiego wypuścił kolejny pęd, który już ma pączusie :D

Tak się prezentuje razem z pędzikiem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz kolej na moją Falbankę, na którą bardzo czekałam, bo byłam ciekawa czy kolejne kwiatuszki, które u mnie rozkwitną też będą miały falbanki. Warto było czekać dla takiego widoczku :) Uwielbiam te falbanki :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i życzę miłej i spokojnej Soboty :)
Awatar użytkownika
Kaktus
VIP
VIP
Posty: 1340
Rejestracja: 24 maja 2013, o 19:55
Status: Aktywny
Lokalizacja: Reims FR

Re: Storczykowa kolekcja Magdzi :)

Post autor: Kaktus »

:V Ja sie tak nie bawie!!!Moje MM i Fm nie kwitna ,nawet ten drugi nie pedzikuje!!!Ja protestuje!!!! lol lol lol
I midi tez Ci rosnie i nawet kwitnie ,moja jak zaczarowana stoi ,normalnie szok :D .Jeszcze jak Ci nasze wspolne paputki zakwitna wczesniej jak moje to Ci normalnie wkulam lol lol lol
A tak serio ,bardzo sie ciesze ,ze wszystko sie ruszylo u Ciebie ,sliczne foteczki kochanie i oby jak najdluzej kwitly Twoje perelki :*
Pozdrawiam KasiaObrazek
Przepraszam za brak polskich znakow,niestety nie moge temu zaradzic
Wielka milosc Actusowej cz.ICzesc II
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Storczykowa kolekcja Magdzi :)

Post autor: Kasia_Ra »

Magdziu, no popatrz jak to się fajnie złożyło, że ten, który tak mi wpadł w oko - prezent od męża - jest taki sam jak mój inaczej pachnący. Otworzyłam sobie w dwóch kartach zdjęcia i porównuję, i zgadza się :D :super: . Nie będę Ci musiała zazdrościć ;) .
Jakie fantastyczne, słoneczne zdjęcia zrobiłaś :klaszcze: , aż się cieplej robi.
Basalek od chorągiewki jest bardzo dzielny, że tak obficie zakwitł. A kwiat ma prześliczny, obsypany takimi białymi kropeczkami :ok: .
Falbanka, jak sama nazwa wskazuje, ma urocze falbanki - dobrze, że tak samo zakwitła ;) .
Mini i midi śliczne - nasyciłam oczy :oczka: .
Awatar użytkownika
bichette
VIP
VIP
Posty: 3046
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 22:15

Re: Storczykowa kolekcja Magdzi :)

Post autor: bichette »

Piękne kwiatuszki u Ciebie kwitną, musisz mieć bardzo kolorowo na parapetach :super:
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego..

Agnieszka
Magdzia

Re: Storczykowa kolekcja Magdzi :)

Post autor: Magdzia »

actus pisze::V Ja sie tak nie bawie!!!Moje MM i Fm nie kwitna ,nawet ten drugi nie pedzikuje!!!Ja protestuje!!!! lol lol lol
I midi tez Ci rosnie i nawet kwitnie ,moja jak zaczarowana stoi ,normalnie szok :D .Jeszcze jak Ci nasze wspolne paputki zakwitna wczesniej jak moje to Ci normalnie wkulam lol lol lol
A tak serio ,bardzo sie ciesze ,ze wszystko sie ruszylo u Ciebie ,sliczne foteczki kochanie i oby jak najdluzej kwitly Twoje perelki :*
Kochanie Tobie również zakwitną i wtedy ja będę podziwiać kwiatuszki u Ciebie, a póki co cieszę się, że możesz nacieszyć swoje oczęta moimi kwitnieniami :) Tak midi bardzo mnie zaskoczyła, bo nowy listeczek już pięknie jej urósł i do tego tworzy nowe pączusie, ale tylko na jednym pędziku, drugi już obsycha. Nie martw się słońce moje paputki Twoich na razie nie przebiją, ale jestem szczęśliwa, bo rosną im ładnie listeczki i u tego jednego nowy przyrost :D Dziękuję za cieplutkie słowa :*
Kasia_Ra pisze: Magdziu, no popatrz jak to się fajnie złożyło, że ten, który tak mi wpadł w oko - prezent od męża - jest taki sam jak mój inaczej pachnący. Otworzyłam sobie w dwóch kartach zdjęcia i porównuję, i zgadza się :D :super: . Nie będę Ci musiała zazdrościć ;) .
Jakie fantastyczne, słoneczne zdjęcia zrobiłaś :klaszcze: , aż się cieplej robi.
Basalek od chorągiewki jest bardzo dzielny, że tak obficie zakwitł. A kwiat ma prześliczny, obsypany takimi białymi kropeczkami :ok: .
Falbanka, jak sama nazwa wskazuje, ma urocze falbanki - dobrze, że tak samo zakwitła ;) .
Mini i midi śliczne - nasyciłam oczy :oczka: .
Dziękuję Kasieńko za tyle miłych słów :* Żałuję, że wcześniej nie wpadłam na to, żeby robić zdjecia w słoneczku. Teraz korzystam z każdej słonecznej chwili jak tylko pogoda pozwala, bo mam okna na południe :D Jeżeli chodzi o basalka to rzeczywiście jego kwiaty mimo, że są różowe są śliczne :) Ten róż wydaje się taki inny cieniowany od najciemniejszego na brzegach do przechodzącego w biel środka i do tego płatki obsypane są białymi piegami :) Ma to coś w sobie i dlatego jest ze mną :) Co do falbanki to teraz jestem pewna, że wszystkie storczyki peloryczne powinny zakwitnąć tak samo. Sprawdziło się to u mnie w tym roku już na 3 storczykach :)
bichette pisze:Piękne kwiatuszki u Ciebie kwitną, musisz mieć bardzo kolorowo na parapetach :super:
Dziękuję Agnieszko :) Tak hest już kolorowo i będzie za jakiś miesiąc jeszcze bardziej, bo sporo pędzików i pączusiów się rozwija :D

Chciałam życzyć wszystkim odwiedzającym mój wąteczek i nie tylko Szczęśliwego Nowego Roku !!!
Oby ten nadchodzący rok był lepszy od tego obecnego i przyniósł mnóstwo radości oraz dużo zdrowia i miłości. Życzę Wam również pięknych, zdrowych oraz wyjątkowych nowości w swoich kolekcjach, które wspaniale będą odwdzięczać się za Waszą opiekę i troskę :)
ODPOWIEDZ