Pleione Tongariro i inne "pleiady"

Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Pleione Tongariro

Post autor: marwes63 »

Witam moi drodzy Pleione kwitną w najlepsze dzisiaj pokaże jedną z moich perełek botaniczne

Pleione albiflora

Kwitnie cudownie trzema kwiatuszkami z jednej bulwki. kwiatki delikatne jak wszystkie u pleione i najważniejsze w moim kochanym kolorze bieli.
Mam jeszce jedne pleione z bialymi kwiatami ale prawdopodobnie w tym roku nie zakwitnie choć matka natura plata różne figle :) , to też botaniczne Pleione forestii alba choć bardziej znane jest w formie żółtej które też posiadam.
Rozkwitają pięknie ubarwione na ciemno amarantowo bardzo kontrastowe Pleione Tongariro(hybrydka),ale jej zdjęcia troszkę póżniej .
Dzisiaj jak już pisałem wyżej Pleione grandiiflora

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 mar 2013, o 19:12 przez marwes63, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Pleione Tongariro

Post autor: Kasia_Ra »

Piękne, ja też kocham białe kwiaty :serce: . Szkoda tylko, że tak krótko kwitną ...
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Pleione Tongariro

Post autor: marwes63 »

Kasiu mówią" żyć krótko ale dobrze" , więc pleione kwitną "krótko ale jak pieknie".

Dzisiaj mój oczekiwany z niecierpliwością" las" pleionek ;

Pleione Tongariro

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...i nadal kwitnące ;

Pleione grandiflora

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego oglądania!
Ostatnio zmieniony 20 mar 2013, o 19:16 przez marwes63, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
iwka2
Znawca
Znawca
Posty: 589
Rejestracja: 15 sty 2012, o 21:41
Status: Aktywny
Lokalizacja: Niemstów k./Cieszanowa

Re: Pleione Tongariro

Post autor: iwka2 »

Marku ale śliczny widok,te pleionki super wygladaja w tym mchu,jakby rosły w lesie :)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Pleione Tongariro

Post autor: Kasia_Ra »

Zgadzam się z Iwonką - Pleione w muchu wyglądają cudownie :klaszcze: .
Szkoda, że Pleione formosana już przekwitły, bo ciekawie by było mieć je w trzech kolorach. Formosana ma taki kolor pośredni: jakby wymieszać albiflora z tongariro ...
Ciekawa jestem jaki kolor mają te, które Ci jeszcze nie zakwitły :pyt:
Awatar użytkownika
Elżbieta
Mistrz
Mistrz
Posty: 1448
Rejestracja: 7 cze 2012, o 10:32
Status: Aktywny
Lokalizacja: Pasieki/Tomaszów Lubelski

Re: Pleione Tongariro

Post autor: Elżbieta »

O :eee: ,ależ Ty masz przecudne te pleionki nmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :serce: - to dopisała Kala -moja kocica.Pewnie też jej się podobają . Ja jestem posiadaczką jednego ,który zakwitnie i kilku maleństw. Najprawdopodobniej formosana.
Pozdrawiam
Elżbieta

Aby życie było życiem,musi być bajką.

Część 1 viewtopic.php?f=10&t=409
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Pleione Tongariro

Post autor: marwes63 »

Iwonko , Kasiu, Elu bardzo Wam dziękuje za odwiedziny :* chyba ten watek nie jest zbyt popularny ale zacząłem to jeszcze troszkę tak z rozpędu go pociągnę :D .
Powiem Wam że moim marzeniem jest posiadanie kilkudziesięciu tych cebul i wsadzenie ich do bardzo niskiej i dużej donicy a właściwie misy bo bonsai i przykrycie tego wszystkiego mchem tak jak to co próbowałem.
Na dzień dzisiejszy w moim dorobku to co pokazuje to są 23 kwiatki 3 pąki nie rozwinięte.

Obrazek

Kasiu formosanki faktycznie są w takim pośrednim kolorze jakby były dziećmi Tongariro albiflora ;) .
Mam jeszcze żółte i białe forestii i ciemny lila limprichtii.

Elu to najwyższa pora aby powiększyć stan posiadania . Naprawdę są warte tego!

Kwiaty są naprawdę boskie , brakuję im tylko zapachu , kwitną krótko bo około tygodnia.
Należy bardzo zwracać uwagę podczas wypuszczania pąków kwiatowych bo za duża wilgoć powoduje że roślina od razu idzie w liście a nie zakwita ale to z tymi pleione to jest różnie bo inne znów właśnie wymagają tej wilgoci jak pleione forestii.
Jak to mówią tak źle i tak niedobrze...
Dzisiaj kilka fotek z wczorajszego dnia . Zaświeciło na moment słoneczko więc zrobiłem parę zdjęć w sceneri zimowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kokolidek
VIP
VIP
Posty: 1453
Rejestracja: 13 maja 2012, o 07:30

Re: Pleione Tongariro

Post autor: kokolidek »

Nie mogę się napatrzeć, chyba poproszę o zdjęcie do kalendarza na przyszły rok - to na śniegu jest :super:
Pozdrawiam Ala
Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich
— A. Sapkowski
Kokolidkowe zasady w ogrodzie i na parapecie
Kokolidkowe.. część II
Kokolidkowe .. część III
Kokolidkowe zasady w kuchni - porady
Awatar użytkownika
Kasia_Ra
VIP
VIP
Posty: 3115
Rejestracja: 9 lis 2012, o 22:18
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszyn, pod Warszawą

Re: Pleione Tongariro

Post autor: Kasia_Ra »

Kto chce, to znajdzie ten wątek ;)
Cudne zdjęcia :zakochany:
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Pleione Tongariro

Post autor: marwes63 »

Alu i Kasiu jesteście bardzo miłe , och co te fora były by warte bez Was kobiet , właściwie co ten świat.... ;)
BardzoWam dziękuję :*


Moi drodzy odwiedzający ten wątek chciałem Was wszystkich bardzo przeprosić za wprowadzenie w błąd z nazewnictwem mojego białego pleione.
Zakupiłem cebule pleione jako Pleione albiflora i tak było do dzisiaj.
Otrzymalem dziś telefon i przeprosiny od osoby która sprzedała mi tego storczyka że nie jest to albiflora tylko grandiflora .
Dla niejednej osoby nie ma to żadnego znaczenia bo ten biały i ten biały ale jednak ja stawiam na uczciwośc i informuję wszystkich.
Cieszę się też bardzo z profesjonalizmu osoby sprzedającej która poinformowala mnie o pomyłce.
Moje białe pleione to;

Pleione grandiflora

W miarę możliwości popoprawiam opisy zdjęć .


Tutaj dla chcących zobaczyc jak wygląda Pleione albiflora wstawiam link

http://www.albiflora.be/plantdetail.php?id=52" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ