Storczyki u Marka

Awatar użytkownika
Sylwia3
VIP
VIP
Posty: 1819
Rejestracja: 19 gru 2011, o 06:15
Status: Aktywny

Re: Storczyki u Marka

Post autor: Sylwia3 »

Mareczku wspaniałe widoki na zdjęciu! Widzę że kochasz góry i wędrówki :)
MOJE STORCZYKI
MOJE STORCZYKI cz.II
POZDRAWIAM SYLWIA

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies."- Konrad Lorenz
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Witam Cię Elu w moim storczykowym wątku cieszę się bardzo z Twoich odwiedzin i zarazem się już martwię jak mi się uda pozostawić ślad w Waszych wątkach , a cóż dopiero odwiedzać je codziennie.
Elu bardzo mi miło że tak uważasz z tą bratnią duszą ale może coś w tym jest bo nawet moje imieniny obchodzę razem z Elżbietą.
Faktycznie kocham te roślinki co o nich wspominasz a jest to zasługa Joasi.
Jak m.Falcons gold się tylko rozrośnie to możemy coś pomyśleć bo przyznam się Tobie że roślina ta puściła dopiero 3 listki u mnie od zeszłego roku i jeden kwiatuszek, dość długo się aklimatyzowała.
Dziękuję za szereg pochwał moich roślin, a ja to już jestem prawie jak Tatry wysoki… . :D

Małgosiu bardzo dziękuję , nasze góry są tak fotogeniczne że nawet taki słaby fotograf jak ja coś ukleci. :D
Wspominasz o dużej wilgotności przy restrepiach , powiem Tobie że ja utrzymuję ją około 82% i jak już zapewne zauważyłaś r.brachypus ma pełno tej trawki po przekwitniętych kwiatach.
Już nawet nie liczę ile bo wzeszłym roku miałem ponad 32 kwiatuszki na niej.A jej siostra r species jest w tym samym akwarium i niestety klapa, ale jestem cierpliwy i zobaczymy kto kogo przetrzyma. ;)
Również gratulują świeżo zauważonej sadzoneczki.

Basiu miło mi Cię gościć w moich progach . Dziękuję za odwiedziny.

Sylwio Tatry to jedna z moich wielkich miłości które mam ,zajmuje na pewno wysoką pozycje ale może trochę nie odwzajemniona bo tylko sama chce być odwiedzana ,a odwrotnie nie. ;(
Lubię wędrówki po górach ale takich cichych nie zadeptywanych więc wrzesień to fantastyczny termin bo nie ma tego zgiełku. Można wtedy naprawdę odpocząć i wręcz nawet słyszeć własne myśli które przerywa tylko szelest falujących traw i pogwizdywanie wiatru w skałach.

...ale dość tej pisaniny i może coś na kolorowo ,jedna z kwitnących hybrydek phalaenopsis Golden Mistress;

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki u Marka

Post autor: nina1611 »

piękny, w delikatnym kolorze ;) uroczo wygląda! :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
lucyna
VIP
VIP
Posty: 2390
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:27
Status: Aktywny
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Re: Storczyki u Marka

Post autor: lucyna »

Widzę Mareczku, że wypoczęty do nas wróciłeś :D Uwielbiam takie wyprawy, ale teraz mogę połazić tylko po naszych górach w poszukiwaniu grzybów :gwizdać:
Śliczny Falenopsis :ok:
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki u Marka

Post autor: jus222 »

U Marka, jak zwykle...opowieści o...górach i storczykach ;)

Zazdroszczę wyprawy. W Tatrach Słowackich nie byłam, choć tak blisko mnie są, a może właśnie dlatego :gwizdać:

Pierwszy raz w życiu widzę keiki na Restrepii :klaszcze:

Żółty falenopsis przepiękne zdjęcia ;)
Awatar użytkownika
izzy
VIP
VIP
Posty: 426
Rejestracja: 19 lip 2012, o 16:04
Status: Aktywny
Lokalizacja: Milton Keynes - UK

Re: Storczyki u Marka

Post autor: izzy »

Przepraszam, ze troche odstapie od watku storczykow ale zdjecie w gorach jest po prostu urzekajace - az samej mi sie chce w gory pojechac, a w Tatrach Slowackich nie bylam od 1997....
_________________________________________
Iza Pyza oraz Kot, a storczyki w tle i z przodu
Awatar użytkownika
marwes63
Mistrz
Mistrz
Posty: 1435
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:17
Status: Aktywny
Lokalizacja: Turek; wielkopolska

Re: Storczyki u Marka

Post autor: marwes63 »

Małgosiu , Lucynko, Justynko,Izabelo bardzo dziękuję. :*

Lucynko oj tak ,ale tylko psychicznie bo fizycznie to dałem sobie w kość do wiwatu.
Jak już jestem w górach to eksploatuję siebie do maxa. :D

Justynko- oj tam ,oj tam, zaraz opowieści. Nie ma co zazdrościć to ja Tobie mogę tylko pozazdrościć tego że ledwo się wychylisz to już masz góry.

Izabelo nie masz za co przepraszać ,polecam jeśli tylko możesz to odnów przyjażń z polskimi górami jest naprawdę tego warta . W Słowacji Małą Fatrę warto odwiedzić bo to coś podobnego do Słowackiego Raju . Góry nie wysokie , zalesione bukami . Masa wodospadów i przełomów strumieni a w tym umieszczone drabinki ,kładki ,łańcuchy . Daje troszkę adrenalinki i pięknych widoków zwłaszcza w Wyżnych Dierach.

...... no i storczykowo dzisiaj niezmęczona biała hybryda phalaenopsis z malinową warżką.

Obrazek

Obrazek
jus222
VIP
VIP
Posty: 1386
Rejestracja: 19 sty 2012, o 07:08

Re: Storczyki u Marka

Post autor: jus222 »

O, jaka śliczna hybrydka. Uwielbiam ją - kiedyś (chyba jakieś 3lata temu) kupiłam podobną, mojej Bratowej. I, o dziwo, ma ją do tej pory ;)
Awatar użytkownika
nina1611
VIP
VIP
Posty: 8288
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:48
Status: Aktywny
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki u Marka

Post autor: nina1611 »

Piękna! lubię to połączenie kolorów, delikatna biel, z żywą malinką/różem :)
mam bardzo podobną, tylko chyba moja kwiaty ma drobniejsze :)
pozdrawiam, Małgorzatka :)

storczyki cz. I , II , III, IV

cz. V

cz. VI

cz. VII

cz. VIII

Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Awatar użytkownika
tom_mix
VIP
VIP
Posty: 2626
Rejestracja: 18 gru 2011, o 22:25
Status: Aktywny
Lokalizacja: Raszowa, Wrocław

Re: Storczyki u Marka

Post autor: tom_mix »

Piękna hybrydka :serce: od razu przypomina mi się mój pierwszy storczyk i początki mojego szaleństwa :D
Zablokowany